Koniec przygody Roberta Sawiny w Apatorze Toruń

PGE Ekstraliga – Zdziwienie? Nie do końca. Koniec przygody Sawiny.

Środowy komunikat władz For Nature Solutions KS Apatora Toruń rozwiał wszelkie wątpliwości co do dalszej przygody trenerskiej Roberta Sawiny. Współpraca została zakończona.

Ostatni miesiąc były zawodnik Aniołów spędził na trybunach, co było reperkusją za złe przygotowanie owalu na jeden z ligowych meczy. Sawina został zastąpiony przez Jana Ząbika, a w zespół tchnięty został zupełnie nowy, świeży duch. Żużlowcy z Grodu Kopernika odblokowali się, a przede wszystkim dopisali cenne ligowe punkty dające im fazę play-off. Legenda Toruńskiego klubu, można by rzec, że odmienił oblicze KS Apatora.

Decyzji tej można było się spodziewać. Chodziły głosy, że zwolenniczką pozostania Jana Ząbika do końca sezonu była chociażby Ilona Termińska, a plotki te się potwierdziły za pośrednictwem komunikatu. Przed Aniołami arcyważne spotkanie z Gorzowianami, które może zbudować jeszcze mocniej drużynę.

„Klub Sportowy Toruń SA informuje, że decyzją zarządu, Robert Sawina nie jest już trenerem drużyny For Nature Solutions KS Apator Toruń. Obowiązki trenera pierwszego zespołu, do końca rozgrywek PGE Ekstraligi 2023, pełnić będzie Jan Ząbik, który prowadził zespół w ostatnich spotkaniach.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to