PGE Ekstraliga – Złe wieści dla NovyHotel Falubazu Zielona Góra.

Upadek Michała Curzytka w meczu pomiędzy KS Apatorem Toruń, a NovyHotel Falubazem Zielona Góra skończył się urazem zawodnika gości, a to stanowi spory problem dla sztabu szkoleniowego zespołu z Winnego Grodu.

W obecnym sezonie Curzytek co prawda na stałe miejsce w składzie pierwszej drużyny Falubazu liczyć nie może. Pierwszym wyborem na pozycji U-24 u Tomasza Szymankiewicza jest Jan Kvech. Tegoroczny uczestnik SGP jednak nie zachwyca, a w przeważającej większości zawodzi. Swoje szanse w minionych starciach wykorzystał lider U-24 Ekstraligi, jeśli chodzi o średnią biegową i przekonał sztab szkoleniowy do dania mu szansy od początku w starciu na toruńskiej motoarenie. Pech chciał, że 22 – latek uległ wypadkowi już w pierwszym swoim wyjeździe, gdzie krótko po starcie wraz z Emilem Sajfutdinowem silnie uderzyli w dmuchaną bandę.

Co prawda Curzytek wstał o własnych siłach, ale wyraźnie kulał i narzekał na ból prawej nogi, przez co nie wyjechał ani do powtórki ani do kolejnych odsłon dając szansę na poprawę Janowi Kvechowi. Polak z kolei udał się do szpitala na szczegółowe badania, które wykazały konieczność repozycji złamania i stabilizacji płytką i śrubami jak przekazał serwis zuzel.falubaz.com.

Sam zawodnik z kolei przekazał wiadomość do kibiców – Jest mi bardzo przykro, że w takim momencie sezonu odniosłem kontuzję. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, które do mnie docierają – skwitował Michał Curzytek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to