PGE Ekstraliga – Znamy karę dla Tai’a Woffindena.

Incydent z meczu pomiędzy FOGO Unią Leszno, a Betard Spartą Wrocław na pewno zapadł kibicom w pamięć. Komisja Orzekająca Ligi wydała swój werdykt w tej sprawie.

Na samym początku trzeba podkreślić, że za zaistniałą sytuację odpowiadają obie strony. Po pierwsze organizator zawinił tym, że jakimś przypadkiem owy kibic znalazł się w miejscu, gdzie w żadnym przypadku go nie powinno być. Jednak zachowanie Tai’a Woffindena również nie było odpowiednim rozwiązaniem tej nietypowej sytuacji.

KOL za występek Brytyjczyka nałożyła na niego karę w postaci nakazu wpłaty 40 tysięcy złotych na cele społeczne jak czytamy w komunikacie – „Środek dyscyplinarny w postaci nakazu wpłaty na cel społeczny – Fundację Polskiego Związku Motorowego – kwoty 40 tys. zł został nałożony przez obradującą w Bydgoszczy Komisję Orzekającą Ligi na Taia Woffindena, zawodnika BETARD Sparty Wrocław.”

Natomiast organizator zobowiązany jest do wpłaty 7 tysięcy – „Z kolei klub Unia Leszno SSA – organizator zawodów, które odbyły się 21 lipca w Lesznie – za nieodpowiednie zabezpieczenie tych zawodów (kibic w pasie bezpieczeństwa przy sektorze gości w chwili podziękowań drużyny gości) otrzymał karę pieniężną w wysokości 7 tys. zł.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to