Tor sprzymierzeńcem Polonii Bydgoszcz_

Speedway 2. Ekstraliga – Abramczyk Polonia Bydgoszcz z atutem własnego toru? Ta decyzja ma to zmienić.

Przed kolejnym sezonem na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego doszło do bardzo ważnych prac torowych, które mają dać znaczącą poprawę wyników osiąganych przez zawodników z Gryfem na piersi.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz sezonu 2023 nie zapisze do tych najbardziej udanych w swojej historii. Skład zbudowany przez Jerzego Kanclerza miał się bić o PGE Ekstraligę, a skończyło się ledwie na półfinale, a co gorsza porażce z bardzo osłabionym rywalem. Pokłosiem tej nieudanej kampanii było odejście Wiktora Przyjemskiego, czyli największej nadziei fanów Gryfów od lat. W nadchodzącym sezonie podopieczni Jerzego Kanclerza mają niezmienny cel, przyświeca im powrót do Elity. Pomóc ma w tym chociażby Kai Huckenbeck, Krzysztof Buczkowski, Tim Soerensen czy Franciszek Karczewski. Włodarz Gryfów w rozmowie z WP SportoweFakty zdradził jednak jeszcze jeden ważny czynnik – Po sezonie dosypaliśmy w sumie 100 ton granitu oraz ponad 20 ton mączki. Wszystko zostało odpowiednio ułożone. Oczywiście, najpierw zgłosiliśmy władzom polskiego żużla, że będziemy wykonywać takie prace i dostaliśmy na to zgodę. To nie są radykalne zmiany. Nie mówimy o żadnej rewolucji, ale chcemy, żeby ten tor w większym stopniu zaczął być atutem naszej drużyny. Dotychczas tak nie było. Drużyny, które do nas przyjeżdżały, nie miały najmniejszego kłopotu, żeby od początku się dopasować. Zależy nam, żeby to się wreszcie zmieniło – przyznał działacz.

Sternik Polonii Bydgoszcz jednocześnie podkreślił, że aby podtrzymać sekret własnego toru na corocznym Kryterium Asów nie zjawi się choćby jeden zawodnik rywala ligowego – W obsadzie Kryterium Asów takich żużlowców nie będzie. Szykujemy stawkę złożoną z żużlowców PGE Ekstraligi i tych, którzy będą bronić barw naszego klubu. Żadnych odstępstw od tego nie planujemy – zakończył Jerzy Kanclerz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to