Oliver Berntzon z jasnym celem: "Chce być liderem"

Speedway 2. Ekstraliga – Berntzon z jasnym celem: „Chce być liderem.”

W Łodzi zespół przed kolejnymi rozgrywkami został całkowicie odmieniony. Na czele nowego projektu mają stanąć Oliver Berntzon i Luke Becker. Szwed jasno przyznaje, że jego celem jest bycie najlepszym zawodnikiem.

Skrzydlewska Orzeł Łódź po rozczarowującym sezonie stawia na nowe rozdanie. W drużynie pozostał jedynie Tomasz Gapiński oraz Aleksander Grygolec. Poza wymienioną dwójką zestawienie Macieja Jądera zostało całkowicie odmienione. W ocenie Oliver Berntzona to może być kluczowy bodziec – Moim zdaniem dobrze się stało, że mamy zupełnie nowe rozdanie. Każdy z nas rozpocznie z czystą kartą i tylko od niego będzie zależało, czego dokona. Widzę, że obecnie nikt nie stawia nas w roli faworytów, co też mnie cieszy, bo taka sytuacja może zadziałać na naszą korzyść. Podczas prezentacji drużyny zauważyłem, że naszym atutem może być atmosfera w zespole. Wierzę, że dobrze wejdziemy w sezon, a później będziemy ciężko pracować, co przełoży się na świetne wyniki. – zaznaczył Szwed w rozmowie z orzel.lodz.pl.

Były zawodnik Arged Malesy Ostrów w ostatnich latach miał okazje kilka razy ścigać się na Moto Arenie Łódź, a jak sam twierdzi ceni sobie wysoko owal przy ulicy 6 sierpnia – Uwielbiam tor w Łodzi i uważam, że jest niesamowity, podobnie jak i cały obiekt, na którym są rozgrywane mecze. Z moimi dotychczasowymi występami na Motoarenie bywało różnie. Warto zauważyć, że w 2018, 2019 czy w 2020 roku radziłem sobie naprawdę dobrze. W tym roku jechało mi się trudniej. Można zatem powiedzieć, że miałem wzloty i upadki, ale zawsze ścigałem się tu z wielką przyjemnością – dodał.

Bernzton jednocześnie zdradził swoje cele na nadchodzący sezon – Na sezon 2024 mam jasne cele. Chcę być liderem wszystkich swoich drużyn, a poza tym reprezentować Szwecję w Speedway of Nations. Nie ukrywam też, że wisienką na torcie byłby powrót do cyklu Grand Prix – podsumował nowy nabytek łodzian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to