Bez zmian w Bydgoszczy

Speedway 2. Ekstraliga – Bez zmian w Bydgoszczy!

Jak co roku wiele kibiców zadaje sobie pytanie pod jaką nazwą ujrzy swój ulubiony klub. W Bydgoszczy odsłonięto karty, a o zaskoczeniu nie można mówić. Firma Abramczyk ponownie została sponsorem tytularnym.

Gryfy mają za sobą niezwykle ciężki sezon. Co prawda Bydgoszczanie dojechali do półfinału… i w zasadzie tylko. Fakt ten oznaczał jedno, Wiktor Przyjemski odchodzi z klubu. Jerzy Kanclerz dodatkowo musiał przełknąć czarę goryczy, po tym jak nie udało mu się spełnić jednej ze swoich obietnic, w której to zakładał awans do Elity maksymalnie do roku 2023.

Przedstawicieli klubu jednak to nie złamało, a plany na kolejne rozgrywki są niezmienne – walka o PGE Ekstraligę. Do tego potrzebne są spore pieniądze i wsparcie sponsorów. Na nie Polonia narzekać, nie może szczególnie mając silnego partnera w postaci firmy Abramczyk. Ta już piąty sezon znajdzie się w nazwie drużyny.

Warto tez odnotować, że klub poinformował o wyborze nowego kapitana, a wakat po odejściu Kenneth’a Bjerre przejął Mateusz Szczepaniak. W kadrze Gryfów na kolejny rok znalazły się takie nazwiska jak Kai Huckenbeck, Andreas Lyager, Krzysztof Buczkowski, Tim Soerensen, Franciszek Karczewski, Bartosz Nowak, Olivier Buszkiewicz czy Bartosz Głogowski. Kontrakt warszawski natomiast zawarł Adrian Miedziński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to