Speedway 2. Ekstraliga – Chris Holder: „Byłem o krok od zakończenia kariery.”

Indywidualny mistrz świata z sezonu 2012 po roku spędzonym w Lesznie wraca do Arged Malesy Ostrów, z którą powalczy o awans do PGE Ekstraligi. Australijczyk szokuje wyznaniem, iż był bliski zakończenia kariery.

Znacząco inaczej wyobrażał sobie sezon 2023 starszy z braci Holderów. Po obiecujących rozgrywkach 2022 w barwach beniaminka, Kangur przeniósł się do FOGO Unii Leszno, gdzie miał pokazać się z jeszcze lepszej strony. Na drodze do sukcesu stanęła kontuzja już na samym początku zmagań. Kacper Pludra próbując wyprzedzić czempiona z 2012 roku przeszarżował, a co za tym idzie spowodował bardzo groźny upadek Chrisa Holdera. Jak sam zainteresowany przyznaje w rozmowie z klubowymi mediami – Przez ostatnie dwa sezony miałem pod tym względem ogromnego pecha. Miałem bardzo udany czas w Ostrowie Wielkopolskim w 2022 roku. Niestety doznałem urazu podczas Grand Prix Challenge i zakończyłem sezon. W poprzednim roku, praktycznie nie wszedłem w sezon. Szybko doznałem urazu podczas meczu w Grudziądzu. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak ciężka, to była kontuzja. Byłem o krok od zakończenia kariery, tak jak już mówiłem, do tej pory zmagam się ze skutkami tego urazu, była to bardzo skomplikowana kontuzja. Próbowałem wrócić do ścigania po trzech miesiącach, ale sprawiało mi to dużo trudności. Potrzebowałem więcej czasu, aby wzmocnić szyję i poczuć się bezpiecznie. W ostatnich miesiącach ścigałem się z tym urazem z tyłu głowy, nie mogłem sobie pozwolić na kolejny upadek, bo mogłoby się to skończyć bardzo poważnie. Było to przerażające – wyjaśnił Australijczyk.

Kangur zdradził także, że bardzo mocno wierzy w zbudowany przez Waldemara Górskiego zespół – Ekipa wygląda bardzo dobrze. Na pewno jest to drużyna, która jest wstanie wygrać ligę i awansować do PGE Ekstraligi. Jestem przekonany, że to cel każdej osoby, która jest w klubie. Jestem bardzo zadowolony, że znowu mogę być w Arged Malesie Ostrów i nie mogę się doczekać aż pojawię się w Ostrowie i ciężkiej pracy. Bez dwóch zdań stać nas na wygranie ligi. Klub podchodzi bardzo poważne do powrotu do PGE Ekstraligi i każdy z zawodników o tym wie – podsumował Chris Holder.

Ostrowian już na otwarcie rozgrywek czeka niezwykle trudne zadanie – wyjazd do Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to