Kai Huckenbeck szykuje się na najważniejszy sezon w swojej karierze

Speedway 2. Ekstraliga – Kai Huckenbeck szykuje się na najważniejszy sezon w swojej karierze!

Dla 30 – latka z Werlte sezon 2024 będzie najważniejszym w jego dotychczasowej karierze. Sam Niemiec przyznaje, iż czeka go sporo pracy i przygotowań do bardzo intensywnego okresu.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów tegoroczne rozgrywki mógł zakończyć ze sporym uśmiechem na twarzy. Sam od początku do końca prezentował się wyśmienicie, czego najlepszym dowodem jest szósta najlepsza średnia w 1. Lidze Żużlowej na poziomie 2,173 pkt/bieg. Dodatkowo występy w ramach rezerwowego podczas ostatnich rund Speedway Grand Prix zaowocowały stałym zaproszeniem na kolejny rok. Jak sam przyznaje w rozmowie z ekstraliga.pl – Przede mną dużo pracy nad sobą, bo to będzie najważniejszy sezon w mojej dotychczasowej karierze. Jestem podekscytowany, że mogę być częścią FIM SGP 2024. Zawsze marzyłem, aby zostać stałym zawodnikiem cyklu. Głównym celem oczywiście jest pozostanie w nim na kolejny rok – zaznaczył Kai Huckenbeck.

Niemiec w trakcie okienka transferowego zdecydował się także po trzech latach opuścić szeregi Trans MF Landshut Devils i ponownie przywdziać kevlar Abramczyk Polonii Bydgoszcz – Tor w Bydgoszczy jest jednym z moich ulubionych w Polsce. Tak samo jak klub. Jest dobra atmosfera między zawodnikami a sztabem szkoleniowym i mamy ambicję, żeby awansować do PGE Ekstraligi – wyjaśnił zawodnik.

W Bydgoszczy cel jest niezmienny, a w tym ma pomóc silny skład zbudowany przez Jerzego Kanclerza. Niemiec do pomocy będzie miał chociażby Krzysztofa Buczkowskiego, Mateusza Szczepaniaka czy Andreasa Lyagera.

Postaw mi kawę na buycoffee.to