Jakub Kozaczyk o transferze Jepsena Jensena

Speedway 2. Ekstraliga – Kozaczyk o transferze Jepsena Jensena: „Dajmy chłopakowi szansę.”

W tegorocznym okienku transferowym, jednym z zaskoczeń był kontrakt Michael Jepsena Jensena z ekipą z Invest House Plus PSŻ Poznań. Duńczyk mimo słabej dyspozycji, przekonał do siebie działaczy.

Poznańska drużyna po sezonie 2023 miała sporo do przemyślenia. Beniaminek mimo niezłego składu nie zdołał utrzymać się w 1. Lidze Żużlowej, a pozostał w niej jedynie za pośrednictwem faktu nie spełniania wymogów regulaminowych nowej Speedway 2. Ekstraligi przez Trans MF Landshut Devils. Działacze Skorpionów nie chcą powtórzyć niechlubnego wyniku sprzed kilku miesięcy, a co za tym idzie zbudowali nowy i ambitny skład, na którego czele staną Oleksandr Łoktajew, Ryan Douglas, Matias Nielsen, Szymon Szlauderbach, Mateusz Dul. Na pierwszy rzut oka miejsca dla Jepsena Jensena nie ma, lecz jak przyznaje w rozmowie z klubową telewizją, Jakub Kozaczyk – Michael sam się do nas zgłosił. Powiedział, że chciałby podpisać kontrakt i przygotować się do sezonu jako nasz zawodnik. My mu tego nie odmówiliśmy. Nie skreślamy go, aczkolwiek, jeśli trzej nasi pozostali reprezentanci będą lepsi, to Michael nie będzie jeździł i zostanie wypożyczony – zaznaczył Prezes PSŻ Poznań.

Sternik klubu mimo niechęci kibiców do transferu 31- latka z Danii podkreśla – Dajmy chłopakowi szansę. Wciąż nie jest starym zawodnikiem, bo ma 31 lat, a jest bardzo doświadczony. Ocenimy po sezonie – dodał włodarz Skorpionów, a jednocześnie zauważa – W pierwszych dwóch meczach w barwach Wybrzeża wywalczył 13 punktów oraz 11 punktów. Później przytrafiła mu się kontuzja. Żużel polega na tym, że trzeba inwestować w sprzęt. A kiedy zawodnik nie ma za co inwestować, to z automatu średnie wszystkie spadają – podsumował Jakub Kozaczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to