Łodzianie odzyskają atut własnego toru?

Speedway 2. Ekstraliga – Łodzianie odzyskają atut własnego toru?

Spoglądając przez ostatnie lata na zmagania Orła Łódź na swojej Moto Arenie mogliśmy odnieść wrażenie, że tak naprawdę mierzą się na niej dwie przyjezdne ekipy. Maciej Jąder w przyszłym sezonie chciałby zmienić to.

Jak kluczowy jest atut własnego toru nie trzeba nikogo przekonywać. Znajomość ścieżek, a co ważniejsze przełożeń silnika na poszczególnie przygotowaną nawierzchnie pozwala na wygrywanie meczów. Ekipa, która pierwsza trafi ze sprzętem ma sporą przewagę, a co dopiero, kiedy zaczyna zawody idealnie przygotowana. Przez ostatnie lata łodzianie, o tym mogli co najwyżej pomarzyć. Po przejściu ze starego obiektu na nowoczesna położoną dosłownie obok Moto Arenę Łódź, zatracili swój atut. Pomóc miał w odzyskaniu go Marek Cieślak, legenda polskiego żużla. Jak się okazało nic się nie zmieniło, a momentami było jeszcze gorzej. Jego następca, Maciej Jąder chce to zmienić i jak sam przyznaje w rozmowie z klubowymi mediami – Jak oglądałem mecze ligowe na tym nowoczesnym obiekcie, to wyglądało to bardzo źle. Przegrane starty i było pozamiatane. To podstawowy element, nad którym będziemy pracować. Bez tego nie będzie dobrych wyników. Z Hansem jakoś sobie z tym problemem radziliśmy. Wierzę, że teraz będzie również ok. Przy obecnych przepisach, komisarzach toru, jury zawodów, ma się coraz mniejszy wpływ na przygotowanie nawierzchni „pod siebie”, ale z ustawieniami motocykli i przygotowaniem silników da się zrobić wiele dobrego – zaznacza.

Sam szkoleniowiec gotów jest wsiąść na traktor czy polewaczkę – W Rawiczu jeździłem i na traktorze i na polewaczce. Nieraz miałem okazję wpływać na to, co się dzieje z nawierzchnią i choć nie jestem tutaj jakimś super specem, to na pewno sobie poradzę – przekonuje. 45 – latek chętnie także wsiądzie na motocykl, jeśli to ma pomóc jego podopiecznym – Nie ma żadnego problemu. Jak trzeba to wyjeżdżam na tor i służę doświadczeniem również w tej dziedzinie. Ścigać się już z nikim nie zamierzam i nie ciągnie mnie specjalnie do tego – wyjaśnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to