Speedway 2. Ekstraliga- Nicolai Klindt: „Czuję, że mam dużo więcej do zaoferowania”

Przed Duńskim żużlowcem drugi sezon startów w Energa Wybrzeżu Gdańsk. Kapitan Pomorzan zapewnia, że stać go na jeszcze lepsze wyniki, a całą drużynę na niespodziankę podczas rozgrywek Speedway 2. Ekstraligi.

Gdański klub w trakcie okienka transferowego znacząco przebudował swoja kadrę. Włodarze sięgnęli po trio z Orła Łódź na czele z Nielsem-Kristianem Iversenem, Mateuszem Tonderem oraz Tomem Brennanem. Do tego dodano Krzysztofa Kasprzaka i jak przyznaje kapitan Wybrzeża w rozmowie z ekstraliga.pl – Czuję się bardzo dobrze z drużyną. Wierzę, że zbudowano zespół z dużym potencjałem i zawodnikami, którzy będą w stanie nie tylko współpracować, ale także czerpać z siebie to, co najlepsze. Jestem więc bardzo podekscytowany perspektywą 2024 roku – powiedział Klindt.

Duńczyk jednocześnie nakreślił w rozmowie swoje cele na nadchodzący sezon. Miniony zakończył ze średnią 2,11 pkt/bieg będącą ósmą najlepszą na zapleczu PGE Ekstraligi, lecz jak przyznaje żużlowiec stać go na jeszcze więcej i nie przestaje marzyć o jeździe w Elicie – To dla mnie kolejny rok w Speedway 2. Ekstralidze, ale nadal wierzę, że będę w stanie zabezpieczyć sobie kontrakt w PGE Ekstralidze. Czuję, że mam dużo więcej do zaoferowania, niż pokazałem w tym roku i mam wielką wiarę w swoje plany na sezon 2024 – dodał.

Nicolai zdradził także w co jako drużyna będą celować. Minione rozgrywki Gdańszczanie zakończyli na ćwierćfinale i jak sam zainteresowany przyznaje chcą ten rezultat poprawić – Na pewno dostać się do finału Speedway 2. Ekstraligi. W ciągu ostatnich kilku lat klub dochodził tylko do ćwierćfinału lub półfinału, więc najwyższy czas, abyśmy dotarli do finału i walczyli o awans – podsumował kapitan Energa Wybrzeża Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to