Speedway 2. Ekstraliga – Nowy junior PSŻ Poznań: „Dam z siebie wszystko”

Lech Chlebowski na rozgrywki 2024 został wypożyczony do Invest House Plus PSŻ Poznań. Tam pod skrzydłami Adama Skórnickiego ma nadzieje poczynić kluczowe postępy dla jego kariery.

18 – latek rodem ze Śląska jazdą na popularnej „pięćsetce” cieszy fanów od 2021 roku, kiedy to uzyskał licencje „Ż”. Zaledwie po roku zaliczył on także swoje pierwsze biegi w 1. Lidze Żużlowej, kiedy to podstawowi juniorzy Rybniczan nie byli zdolni do jazdy. Chlebowski co prawda nie zdobył w nim nawet oczka, jednak zebrał bardzo ważne szlify podczas spotkań o stawkę. Kolejny rok to niesławna „ławka rezerwowych” i jak sam żużlowiec przyznaje w rozmowie z klubowymi mediami ekipy z Poznania to niczemu nie służyło – W związku z tym, że w poprzednim sezonie nie było mi dane za bardzo pokazać się na torze, pojawiło się postanowienie o potrzebie zmiany środowiska. Dzięki ofercie klubu z Poznania w tym sezonie dalej będę kontynuował swoją przygodę z żużlem – powiedział 18 – latek.

Młodzian szansę na postęp widzi przy boku Adama Skórnickiego, który znany jest ze swojego świetnego podejścia do juniorów. Pod jego skrzydła w Orle wielkie postępy poczynił chcoicażby Mateusz Dul – Poprzedni sezon zdecydowanie nie był taki, jaki chciałbym, żeby był. Ciężko mi określić co było problemem, ale staram się nie patrzeć w przeszłość i z nadzieją czekam na nadchodzący sezon w Poznaniu. Niedawno miałem okazję rozmawiać z moim nowym trenerem i mam nadzieje, że przy Adamie Skórnickim zrobię duży progres pod jego skrzydłami. Ja na pewno dam z siebie wszystko, aby jak najwięcej wyciągać z każdego treningu – wyjaśnił nabytek Skorpionów.  

Junior liczy także, że tor w Poznaniu będzie mu sprzyjał. Jak sam mówi – Tor w Poznaniu wspominam dobrze. Wiadomo, że jest to dla mnie nowy obiekt i niesie ze sobą nowe wyzwania. Jestem jednak pozytywnie nastawiony i pewny, że z czasem poczuję się na nim jak w domu – dodał.

Transfer do nowego klubu zawsze wiąże się z pewną niepewnością. Kibice różnie reagują na poczyniania swoich zespołów, jednak Chlebowski mógł liczyć na gorące powitanie, o czym nie zapomniał napomknąć – Przede wszystkim chciałbym podziękować za ciepłe przyjęcie. Bardzo miło było mi czytać komentarze pod postem klubu z informacją o moim wypożyczeniu. Na pewno dam z siebie wszystko, aby zdobyć dla Naszej drużyny jak najwięcej punktów. Mam nadzieję, że nie będzie to mój „pierwszy i ostatni” sezon w barwach Skorpionów – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to