Poznaliśmy terminarz Speedway 2.Ekstraligi

Speedway 2. Ekstraliga – Poznaliśmy terminarz!

Przyszłoroczne rozgrywki zaplecza PGE Ekstraligi zapowiadają się niezwykle ciekawie. Ambicje awansu wykazuje kilka ekip, a już na otwarcie czeka nas hit.

Ogłoszony 21 grudnia terminarz niegdysiejszej 1. Ligi Żużlowej już na samym początku obfituje w bardzo ciekawe starcia. Beniaminek Texom Stal Rzeszów zmierzy się z H. Skrzydlewska Orłem Łódź, Invest House Plus PSŻ Poznań podejmie INNPRO ROW Rybnik, Energa Wybrzeże Gdańsk powalczy z Cellfast Wilkami Krosno, a Abramczyk Polonia Bydgoszcz stanie w szranki z Arged Malesą Ostrów. Tym samym już na początku dostaniemy pewien obraz sił poszczególnych drużyn.

Niewiele mniej emocji czeka nas w drugiej turze, kiedy to Rybniczanie podejmą Stal Rzeszów, Łodzianie zmierzą się ze Skorpionami z Poznania, a samo zestawienie w minionym sezonie przyniosło nam wiele emocji. W niedziele zetrą się Ostrowianie z Gdańszczanami oraz Wilki Krosno z Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Terminarz Speedway 2. Ekstraliga 2024:

Pierwsza kolejka:

Invest House Plus PSŻ Poznań v INNPRO ROW Rybnik – 13.04 (sobota)

Texom Stal Rzeszów v H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 13.04 (sobota)

Energa Wybrzeże Gdańsk v Cellfast Wilki Krosno – 14.04 (niedziela)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz v Arged Malesa Ostrów – 14.04 (niedziela)

Druga kolejka:

INNPRO ROW Rybnik v Texom Stal Rzeszów – 20.04 (sobota)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź v Invest House Plus PSŻ Poznań – 20.04 (sobota)

Arged Malesa Ostrów v Energa Wybrzeże Gdańsk – 21.04 (niedziela)

Cellfast Wilki Krosno v Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 21.04 (niedziela)

Trzecia kolejka:

INNPRO ROW Rybnik v Arged Malesa Ostrów – 27.04 (sobota)

Invest House Plus PSŻ Poznań v Energa Wybrzeże Gdańsk – 27.04 (sobota)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz v H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 28.04 (niedziela)

Texom Stal Rzeszów v Cellfast Wilki Krosno – 28.04 (niedziela)

Czwarta kolejka:

Energa Wybrzeże Gdańsk v Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 5.05 (niedziela)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź v INNPRO ROW Rybnik – 5.05 (niedziela)

Arged Malesa Ostrów v Texom Stal Rzeszów – 10.05 (piątek)

Cellfast Wilki Krosno v Invest House Plus PSŻ Poznań – 10.05 (piątek)

Piąta kolejka:

Arged Malesa Ostrów v H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 18.05 (sobota)

Texom Stal Rzeszów v Energa Wybrzeże Gdańsk – 18.05 (sobota)

Invest House Plus PSŻ Poznań v Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 19.05 (niedziela)

INNPRO ROW Rybnik v Cellfast Wilki Krosno – 19.05 (niedziela)

Szósta kolejka:

Energa Wybrzeże Gdańsk v H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 26.05 (niedziela)

Cellfast Wilki Krosno v Arged Malesa Ostrów – 26.05 (niedziela)

Invest House Plus PSŻ Poznań v Texom Stal Rzeszów – 9.06 (niedziela)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz v INNPRO ROW Rybnik – 9.06 (niedziela)

Siódma kolejka:

INNPRO ROW Rybnik v Energa Wybrzeże Gdańsk – 1.06 (sobota)

Arged Malesa Ostrów v Invest House Plus PSŻ Poznań – 1.06 (sobota)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź v Cellfast Wilki Krosno – 2.06 (niedziela)

Texom Stal Rzeszów v Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 2.06 (niedziela)

Ósma kolejka:

Cellfast Wilki Krosno v Energa Wybrzeże Gdańsk – 15.06 (sobota)

INNPRO ROW Rybnik v Invest House Plus PSŻ Poznań – 15.06 (sobota)

Arged Malesa Ostrów v Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 16.06 (niedziela)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź v Texom Stal Rzeszów – 16.06 (niedziela)

Dziewiąta kolejka:

Energa Wybrzeże Gdańsk v Arged Malesa Ostrów – 23.06 (niedziela)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz v Cellfast Wilki Krosno – 23.06 (niedziela)

Invest House Plus PSŻ Poznań v H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 28.06 (piątek)

Texom Stal Rzeszów v INNPRO ROW Rybnik – 28.06 (piątek)

Dziesiąta kolejka:

Energa Wybrzeże Gdańsk v Invest House Plus PSŻ Poznań – 29.06 (sobota)

Arged Malesa Ostrów v INNPRO ROW Rybnik – 29.06 (sobota)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź v Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 30.06 (niedziela)

Cellfast Wilki Krosno v Texom Stal Rzeszów – 30.06 (niedziela)

Jedenasta kolejka:

INNPRO ROW Rybnik v H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 6.07 (sobota)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz v Energa Wybrzeże Gdańsk – 6.07 (sobota)

Invest House Plus PSŻ Poznań v Cellfast Wilki Krosno – 7.07 (niedziela)

Texom Stal Rzeszów v Arged Malesa Ostrów – 7.07 (niedziela)

Dwunasta kolejka:

Energa Wybrzeże Gdańsk v Texom Stal Rzeszów – 14.07 (niedziela)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź v Arged Malesa Ostrów – 14.07 (niedziela)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz v Invest House Plus PSŻ Poznań – 21.07 (niedziela)

Cellfast Wilki Krosno v INNPRO ROW Rybnik – 21.07 (niedziela)

Trzynasta kolejka:

Texom Stal Rzeszów v Invest House Plus PSŻ Poznań – 27.07 (sobota)

Arged Malesa Ostrów v Cellfast Wilki Krosno – 27.07 (sobota)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź v Energa Wybrzeże Gdańsk – 28.07 (niedziela)

INNPRO ROW Rybnik v Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 28.07 (niedziela)

Czternasta kolejka:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz v Texom Stal Rzeszów – 3.08 (sobota)

Cellfast Wilki Krosno v H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 3.08 (sobota)

Invest House Plus PSŻ Poznań v Arged Malesa Ostrów – 4.08 (niedziela)

Energa Wybrzeże Gdańsk v INNPRO ROW Rybnik – 4.08 (niedziela)

Faza finałowa:

Piętnasta kolejka: 16-18.08

Szesnasta kolejka: 25.08

Siedemnasta kolejka: 31.08-01.09 – Półfinały

Osiemnasta kolejka: 07-08.09 – Półfinały rewanże

Dziewiętnasta kolejka: 13-15.09 – Finał

Dwudziesta kolejka: 22.09 – Finał rewanż

Terminy rezerwowe: 12 maja, 10 sierpnia, 11 sierpnia, 29 września

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to