Stanowcze słowa w Ostrowie po nieprzyznaniu licencji

Speedway 2. Ekstraliga – Stanowcze słowa w Ostrowie po nieprzyznaniu licencji.

Arged Malesa Ostrów jest jednym z czterech klubów ukaranych za brak szkolenia. Na ośrodkach ciążą kary finansowe przez które zespół ds. licencji nie przyznał im zezwolenia na starty w przyszłym roku. W Ostrowie stoją twardo na swoim, a swoje reakcje przedstawili Prezes Górski oraz trener Staszewski.

Przed kilkoma dniami ukazał się naszym oczom bardzo ważny komunikat, a dokładniej decyzja zespołu ds. licencji dla klubów PGE Ekstraligi, Speedway 2. Ekstraligi oraz Krajowej Ligi Żużlowej. Ten rozpatrzył 19 wniosków, z czego tylko dwa spełniły warunki formalne licencji zwykłej. Większość w związku z pracami na obiektach otrzymała licencje warunkową z odstępstwem, natomiast cztery ekipy otrzymały odmowy. Są nimi oba Kolejarze, Unia Leszno, Stal Gorzów oraz wspomniana wcześniej Arged Malesa Ostrów. Cztery braki licencji związane są stricte z brakiem wpłaty w ramach kary za brak szkolenia. W Ostrowie na reakcje długo nie trzeba było czekać. Klub za pośrednictwem mediów społecznościowych umieścił wpis, w którym możemy przeczytać – Będziemy zgodnie z przysługującym nam prawem odwoływać się od decyzji Zespołu ds. Licencji do Prezydium ZG PZM.

Głos zabrali także Waldemar Górski i Mariusz Staszewski. Prezes Ostrowian sugerował wzięcie gaśnicy i wyjazd do Stolicy, natomiast szkoleniowiec Arged Malesy zamieścił wideo na której widzimy wszelakiej klasy motocykli, na których zmagają się młodzieżowcy w drodze do popularnej „pięćsetki” (500 cc).

Jedno jest pewne, czekają nas interesujące tygodnie, bowiem trudno przypuszczać, żeby PZM zdecydował się na niedopuszczenie do ligi kilku ważnych ośrodków, a te natomiast solidarnie nie zamierzają odpuszczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to