Obsada w komplecie TAURON SEC

TAURON SEC – Obsada w komplecie!

Organizatorzy Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu nie kazali nam długo czekać na obsadę nadchodzącego wielkimi krokami cyklu. Rozdano właśnie finałowe „stałe dzikie karty”, które powędrowały chociażby do Andersa Thomsena czy Timo Lahtiego.

Nie tak dawno w Daugavpils – 12 maja rozegrany został SEC Challenge, który był ostatnim etapem eliminacyjnym do cyklu Speedway Euro Championship. Na Łotwie miejsce w stawce wywalczyli sobie chociażby Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Vaclav Milik, Kacper Woryna czy Jewgienij Kostygow. Pewni miejsca z kolei za wyniki sprzed roku byli Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek oraz Andrzej Lebiediew.

Do tego grona dołączyli również szczęśliwcy z dziką kartą wybrani przez promotora cyklu. Zaufaniem obdarowano chociażby Timo Lahtiego, Andersa Thomsena, Rasmusa Jensena, Dimitriego Berge czy Noricka Bloedoerna. Wszyscy oprócz młodego Niemca startowali w SEC Challenge, gdzie niezwykle blisko bezpośredniego awansu był startujący ze szwedzką licencją Lahti.

Poznaliśmy także pełną listę rezerwowych, którzy automatycznie wskakują w przypadku kontuzji, któregoś ze stałych bywalców. Na swoja okazję czekać będą Jacob Thorssell, Bartłomiej Kowalski, Tom Brennan, Erik Riss oraz Marko Lewiszyn.

Cykl rozpocznie swoje zmagania już 8 czerwca w Debreczynie, kolejne zawody planowane są na 20 lipca w Grudziądzu. Nieco ponad miesiąc później rywalizacja przeniesie się do Gustrow, a wielki finał odbędzie się 21 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Stawką jak zwykle dla zwycięzcy będzie bezpośredni awans do Speedway Grand Prix.

Obsada TAURON SEC 2024:

Mikkel Michelsen (Dania) #155
Leon Madsen (Dania) #30
Janusz Kołodziej (Polska) #333
Patryk Dudek (Polska) #692
Andrzej Lebiediew (Łotwa) #129
Maciej Janowski (Polska) #71
Piotr Pawlicki (Polska) #777
Vaclav Milik (Czechy) #225
Kacper Woryna (Polska) #223
Jewgienij Kostygow (Łotwa) #113
Timo Lahti (Szwecja) #98
Anders Thomsen (Dania) #105
Dimitri Berge (Francja) #96
Rasmus Jensen (Dania) #67
Norick Bloedorn (Niemcy) #37

Rezerwowi:
Jacob Thorssell (Szwecja) #24
Bartłomiej Kowalski (Polska) #302
Tom Brennan (Wielka Brytania) #27
Erik Riss (Niemcy) #47
Marko Lewiszyn (Ukraina) #778

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to