Poznaliśmy pełny terminarz

TAURON SEC – Poznaliśmy pełny terminarz!

Organizatorzy cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu odsłonili wszystkie karty przed fanami. W nadchodzącym sezonie zmagania zagoszczą na dwóch nowych obiektach.

Drugi najważniejszy indywidualny cykl na świecie swoją rywalizacje zainauguruje na Węgrzech, gdzie 8 czerwca na owalu w Debreczynie pod taśmą ustawi się po raz pierwszy w historii stawka TAURON SEC. Na kolejny finał przeniesiemy się do Grudziądza, gdzie ponownie Mistrzostwa Europy postawią swoje pierwsze kroki. Kilka słów o samym wydarzeniu powiedział gospodarz, Marcin Murawski – Cieszę się, że impreza tak dużego formatu zagości w Grudziądzu. W historii grudziądzkiego żużla nie organizowaliśmy zawodów większej rangi. Grudziądz w sezonie 2024 będzie stolicą europejskiego speedwaya. Poza walką w TAURON SEC zorganizujemy także finał Drużynowych Mistrzostw Europy. Jesteśmy zadowoleni z tego, że nasze miasto i klub otrzymuje coraz większe żużlowe wydarzenia, dlatego chcemy podziękować firmie One Sport za zaufanie. Wierzę, że rywalizacja w europejskim czempionacie na Hallera 4 przyniesie wiele sportowych emocji i wrażeń dla fanów – podkreślił prezes GKM-u Grudziądz.

Przedostatnia runda zagości w Gustrow, a niemieckie miasto po raz dziewiąty ugości najlepszych europejskich zawodników, a sam finał cyklu odbędzie się na legendarnym już Stadionie Śląskim. „Kocioł Czarownic” jak mawia się na jeden z największych obiektów w Polsce powrócił do kalendarza po kilku latach przerwy, a ostatnie zawody w 2019 zwyciężył Mikkel Michelsen.

Na ten moment w stawce mamy pięciu zawodników, a są nimi Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Patryk Dudek, Janusz Kołodziej oraz Andrzej Lebiediew. Resztę uczestników wyłonią rozdane dzikie karty oraz SEC Challenge.

Na drodze do finału kwalifikacji żużlowców czekają cztery rundy kwalifikacyjne odbywają się w dwóch turach – 1 maja w Debreczynie oraz Mureck, 4 maja – Strelsund oraz Krsko. Sam SEC Challenge będzie miał miejsce 12 maja.

Terminarz TAURON Speedway Euro Championship 2024:
8 czerwca – Debreczyn
20 lipca – Grudziądz
24 sierpnia – Güstrow
21 września – Chorzów

Postaw mi kawę na buycoffee.to