Żużel – Afera z udziałem Leona Madsena.

W trakcie sezonu 2022 Nordjysk Elite Speedway z powodu fatalnej sytuacji finansowej musiał wycofać się z rozgrywek Speedway Ligaen. Duński klub miał w przyszłym roku wrócić do ścigania, a jednym z zawodników miał być nie kto inny jak Wicemistrz Świata sprzed roku, Leon Madsen. Jednak do tego nie dojdzie.

O spaleniu planów na panewce dowiadujemy się z niedawnego komunikatu włodarzy klubu. W nim możemy przeczytać, że Leon Madsen zerwał kontrakt, a to z kolei spowodowało, że sternikom brakuje motywacji do przywrócenia czarnego sportu do życia w Brovst. Oficjele w swoim tekście podkreślają swoją walkę o powrót zespołu do żywych.

„Leon Madsen zrywa umowę z Nordjysk Elite Speedway. To spowodowało ustąpienie ze stanowiska zarządu spółki Nordjysk Elite Speedway ApS ze skutkiem natychmiastowym, gdyż nie mamy już motywacji, by przywrócić zespół do ligi żużlowej w sezonie 2024. Zarząd jest bardzo zaskoczony i rozczarowany zachowaniem oraz działaniami Leona Madsena, który zdecydował się zerwać umowę wstępną podpisaną przez obie strony w dniu 16 listopada 2022 roku. Jako zarząd uważamy to za całkowicie niedopuszczalne i lekceważące. Traktowaliśmy Leona Madsena z szacunkiem, zaufaniem i otwartością.”

Na oświadczenie klubu natychmiast zareagował zawodnik Tauron Włókniarza Częstochowa. Leon Madsen wbił szpilkę włodarzom – Jedynymi osobami, które zachowują się tutaj nieprofesjonalnie, to jesteście wy! Nie macie środków finansowych na wystartowanie w lidze w przyszłym roku, więc nie róbcie ze mnie kozła ofiarnego i nie wykorzystujcie mnie jako odskoczni od waszej rezygnacji. Jeśli kiedykolwiek miałeś wątpliwości co do wywiązywania się przeze mnie z umowy, to masz mój numer. Wystarczy zadzwonić. Myślę, że profesjonalny klub, by tak właśnie zrobił – napisał w komentarzu pod oświadczeniem żużlowiec.

Nieco później na profilu społecznościowym zawodnika pojawiła się ta sama informacja o rezygnacji klubu z Brovst, lecz w nieco bardziej stonowanym stopniu – Klub z Brovst wycofał się ze Speedway Ligaen w sezonie 2024 uzasadniając to złamaniem umowy z mojej strony. To jest fake news. Nie złamałem żadnego danego słowa. Nordjysk Elite Speedway rezygnuje ze startów z powodu fatalnej kondycji finansowej (Niestety nic nowego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to