Daniel Bewley ponownie mistrzem Wielkiej Brytanii

Żużel – Bewley ponownie mistrzem Wielkiej Brytanii.

W poniedziałkowy wieczór na National Speedway Stadium rozegrały się Sports Insure British Speedway Championship Final, w których górą okazał się rok po roku Daniel Bewley!

Przed rokiem nie było mocnych na zawodnika rodem z Maryport. Sympatyczny rudowłosy 24- latek nie inny miał plan na poniedziałkowy wieczór 14 sierpnia. Od samego początku na swoim domowym obiekcie spasował się idealnie z wymagającą nawierzchnią i punktował na najwyższym poziomie. Co prawda rywale nie spali jak chociażby Steve Worral czy Ben Barker.

Ostatecznie to młodość i waleczność Bewleya zadecydowała. Daniel w finale po prostu pofrunął po zewnętrznej po swój drugi z rzędu tytuł indywidualnego Mistrza Wielkiej Brytanii pozostawiając w pokonanym polu wspomnianych wcześniej Worrala i Barkera.

Sam zawodnik Belle Vue Aces nie krył zadowolenia ze swojego osiągnięcia – To ekscytujące być ponownie mistrzem Wielkiej Brytanii. To był trudny wieczór, a tor czasami przez opady deszczu dawał w kość, ale ciężko walczyliśmy i się udało. Wchodząc do finału, wszystko może się zdarzyć. Wiedziałem, że kto pierwszy dotrze do nasypanej nawierzchni odjedzie reszcie. Chciałem tam być pierwszy i uciec chłopakom – dodał świeżo upieczony mistrz, Daniel Bewley.

Stawka samych zawodów co prawda nie onieśmielała, zabrakło Roberta Lamberta czy Tai’a Woffindena, jednak samo widowisko pod batutą Phila Morrisa przyniosło sporo dobrego ścigania. W oczach kibiców najwięcej frajdy przyniósł występ Chrisa Harrisa, który został odznaczony nagrodą Nigela Pearsona dla najefektowniejszego żużlowca wieczoru.

SGB Championship
Wyniki Mistrzostw Wielkiej Brytanii
Postaw mi kawę na buycoffee.to