Blisko milion zasili budżet Orła Łódź

Żużel – Blisko milion zasili budżet Orła Łódź.

Początek roku to okres intensywnej pracy samorządowców. Jednym z zadań jest chociażby rozdzielenie dotacji miejskich dla klubów sportowych, tak też stało się w Łodzi.

Rokrocznie miasta w Polsce w styczniu pochylają się nad swoim budżetem, który musi zakładać bieżące inwestycje, a także dotacje dla lokalnych klubów sportowych. W Łodzi radni zadecydowali o sporym wzroście funduszy przeznaczonych na sport. Z 9 milionów zrobiło się ponad 10,5 miliona, a więcej o samym procesie mówi Wiceprezydent Łodzi, Joanna Skrzydlewska – 10,5 miliona złotych. Tyle minimum przeznaczymy w 2024 roku na dofinansowanie łódzkich zespołów ligowych. To o 1,5 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. Na razie rozdzieliśmy środki na pierwsze półrocze. Przeznaczymy w nim 5,9 mln zł dla ośmiu klubów. To o milion złotych więcej niż odpowiednio w takim okresie w 2023 roku. Środki te są rozdzielone na dotacje zarówno z tytułu “promocji miasta przez sport”, jak i na wynajem obiektów. Rokrocznie staramy się zwiększać kwotę środków na łódzkie drużyny. Nasz model wsparcia klubów opiera się na dofinansowaniu ich poprzez możliwość gry na nowoczesnych obiektach przy jednoczesnym zachowaniu świadomości, że promocja przez sport, na tym najwyższym poziomie, przynosi korzyści zarówno dla danego klubu, miasta czy sponsorów – powiedziała polityk odpowiedzialna w Urzędzie Miasta Łodzi za sprawy sportowe.

Z dotacji najbardziej skorzysta Widzew Łódź, na którego poczet wpłynie ponad 1,4 mln złotych. Nieco mniej otrzymają siatkarki ŁKS-u Commercecon – 1,113 mln zł oraz Grot Budowalni Łódź – 1,104 mln złotych. Poniżej miliona otrzyma występujący w Ekstraklasie, ŁKS Łódż – 993 tyś.

Na drobny zastrzyk gotówki mogą liczyć także żużlowcy. Ci dostali od miasta blisko 915 tysięcy złotych z czego lwia część pójdzie na wynajęcie od MaKiS – Moto Arena Łódź.

Postaw mi kawę na buycoffee.to