Żużel – Celina Liebmann po raz kolejny piszę historie!

22 – latka z Monachium raz jeszcze jest na ustach fanów czarnego sportu. Niemka podpisała przed kilkoma dniami kontrakt z Workington Comets, zapisując się na kartach historii jako pierwsza kobieta w brytyjskich rozgrywkach!

Celina Liebmann już nie raz nas zaskakiwała swoimi umiejętnościami, a przede wszystkim sercem do walki. Niemka po raz pierwszy zapisała się na kartach historii występując w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów w 2022, teraz natomiast podpisała umowę z Workington Comets. Na działaczach brytyjskiego zespołu spore wrażenie zrobiła już w czerwcu ubiegłego roku podczas czwartej rundy Mistrzostw Kobiet, o czym w rozmowie z klubowymi mediami mówi promotor Andrew Bain – Od momentu, kiedy zobaczyliśmy jak Celina świetnie sobie radzi na Northside, siedziała nam w głowach myśl jej zakontraktowania. Byłą wtedy bardzo szybka, co udowodniły jej czasy. Gdy nadszedł czas kompletowania drużyny na rok 2024 stwierdziliśmy, że jej imię musi być na tej liście – zaznacza działacz.

Brytyjczyk nie krył, że rozmowy były dosyć krótkie, a obie strony bardzo zainteresowane współpracą – Celina ma już doświadczenie na różnych torach w Wielkiej Brytanii co było dla nas ważne, a gdy już doszło do rozmów te były bardzo krótkie. Jej entuzjazm był po prostu niesamowity – wyjaśnił promotor „Komet”.

Liebmann tym samym dołącza do zespołu zbudowanego z Anttiego Vuolasa, Tate Zischke czy Craiga Cooka. Andrew Bain podkreślił, że ta paczka może przynieść wiele emocji swoim fanom podczas rozgrywek SGB Championship – Celina dołącza do silnego teamu jaki zbudowaliśmy na rok 2024. Nasi fani powinni mieć wiele powodów do emocji, a sama zawodniczka będzie cennym uzupełnieniem dla nas – podsumował działacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to