Denis Zieliński zakończył karierę

Żużel – Denis Zieliński zakończył karierę!

Sezon 2023 niestety okazał się ostatnim w roli zawodnika dla 21 – latka. Były już zawodnik Cellfast Wilków Krosno swoją decyzję o zakończeniu rywalizacji sportowej zamieścił w mediach społecznościowych.

Zieliński swoje pierwsze kroki w czarnym sporcie stawiał w Stali Toruń, jednak na pierwsze oficjalne starty doczekał się w GKM’ie Grudziądz, gdzie podczas zawodów DMPJ pokazywał się z naprawdę dobrej strony. Kolejne lata już tak dobre nie były, a sam zawodnik zdążył zwiedzić kluby z Gdańska, Torunia oraz Krosna. W tym ostatnim święcił największe tytuły czego przykładem jest złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Na wstępie chciałbym podziękować Wilkom Krosno za miniony sezon, był on pełen wzlotów i upadków. Rok 2023 był dla mnie najlepszym sezonem w karierze żużlowej. Nabrałem wiele doświadczenia, które z każdym dniem pokazywało efekty mojej pracy. Starałem się dawać z siebie 110%, lecz nie zawsze to wychodziło. Dziękuję Kibicom za wspaniały doping na każdym meczu. Dziękuję mojemu klubowi za każdą możliwość jazdy i rozwijania się. Drodzy Kibice, z wielką trudnością, ale i determinacją, podchodzę do napisania tych słów. Po wielu latach zmagania się na torze, zdecydowałem, że nadszedł czas, by zakończyć moją karierę żużlową – rozpoczął wpis młody zawodnik.

Wielokrotnie zastanawiałem się, jak będzie wyglądał ten moment, w którym zakończę karierę. Na pewno nie wyobrażałem sobie tego w taki sposób. Teraz, kiedy jestem w tym miejscu, jest to równie trudne, jak myślałem, że będzie. Jestem przekonany, że to jest właściwa decyzja. Chciałbym podziękować każdemu z Was za niesamowite wsparcie, jakie otrzymałem przez te lata. Wasze okrzyki, Wasze uśmiechy, Waszą pasję do żużla – wszystko to sprawiło, że każdy moment spędzony na torze był dla mnie niezapomnianym doświadczeniem. Pamiętam każdy wyścig, każde zwycięstwo, każdą porażkę i każdą kontuzję. Dziękuję kolegom z toru za wspólną rywalizacje i motywację. Dziękuję klubom, w których jeździłem i mogłem się rozwijać. Choć moja kariera żużlowa dobiega końca, moja miłość do tego sportu nie zniknie. Dziękuję Wam za wszystko. Żużel to więcej niż sport, będzie on zawsze częścią mnie. Do zobaczenia na trybunach! Kończę karierę sportowca jako Drużynowy Mistrz Polski Juniorów i życzę powodzenia całemu środowisku żużlowemu – podsumował 21 – latek.

Na ten moment nie wiadomo, czy Denis zdecyduje się na pracę w roli mechanika. Jedno jest pewne, nie zobaczymy go więcej na torze w roli zawodnika.

Postaw mi kawę na buycoffee.to