Francis Gusts

Żużel – Francis Gusts: „Jeśli wygramy, będzie to najsłodsze zwycięstwo w moim życiu.

Młodego Łotysza czeka weekend pełen wrażeń. Zawodnik Arged Malesy Ostrów pojedzie trzy dni z rzędu, a co najważniejsze zawalczy o złote medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

20 – latek w piątek razem ze swoimi rodakami zawalczy w finale Speedway of Nations 2 w Rydze. Jak sam zainteresowany w rozmowie z fimspeedway.com zdradza, bardzo się cieszy z tak dużej imprezy na Łotwie.

„Jestem bardzo zadowolony, że wszyscy tu przyjeżdżają, a w Rydze organizujemy dużą imprezę żużlową. Fajnie ścigać się w Rydze i uczestniczyć w wydarzeniu z drużyną Łotwy, czyni to rywalizacje jeszcze bardziej ekscytującą. Drużynowe zawody żużlowe zawsze są interesujące i jestem naprawdę szczęśliwy z tej okazji. Mam nadzieję, że ja i chłopaki osiągniemy dobry wynik, aby jeszcze więcej osób na Łotwie mogło zobaczyć, czym jest żużel. Wtedy możemy przyciągnąć nowych ludzi do tej dyscypliny; być może więcej sponsorów. Myślę, że to tylko pomoże rozwojowi sportu. Podobnie jak w każdym sporcie, publiczność odgrywa bardzo ważną rolę. To wspaniale, jeśli jest wsparcie zarówno ze strony drużyny, jak i widzów. Będzie wspaniale widzieć na torze tyle łotewskich flag. To nie jest jak co dzień, ponieważ dużo ścigamy się w Polsce, Szwecji i Danii. Nie mamy tak wielu zawodów na Łotwie, ale to są najlepsze wyścigi, jakie możemy mieć. Wiemy, że mamy za przeciwników dobrych zawodników. Ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, i ciężko pracujemy, aby to osiągnąć. Przy wsparciu naszej publiczności, jeśli wygramy, będzie to najsłodsze zwycięstwo w moim życiu.”

Poza rywalizacją z kadrą Francis zaprezentuje się w sobotę z dziką kartą podczas zawodów z cyklu Speedway Grand Prix, a w niedziele razem z Arged Malesą Ostrów zmierzy się przeciwko Zdunek Wybrzeżu Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to