Tomasz Gollob o plebiscycie Przeglądu Sportowego

Żużel – Gollob o Plebiscycie PS: „Uważam, że jest to sprawiedliwy wynik”

Iga Świątek wybrana została najlepszym sportowcem roku 2023 w Polsce podczas 89. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. Tuż za plecami tenisistki uplasował się Bartosz Zmarzlik. W oczach legendarnego żużlowca, Tomasza Golloba to bardzo dobry werdykt.

Jak to mamy w zwyczaju na początku roku Polska zastanawiała się nad tym, który z naszych sportowców w ostatnich dwunastu miesiącach wypadł najlepiej. Na przód stawki wysunęła się wspomniana wcześniej Świątek i Zmarzlik, lecz nie można było zapomnieć o naszych wspaniałych siatkarzach. Ostatecznie fani zdecydowali, że prestiżową nagrodę PS otrzymała młoda i niezwykle utytułowana siatkarka, a za jej plecami uplasował się czterokrotny mistrz świata na żużlu. Podium natomiast uzupełnił siatkarz Aleksander Śliwka.

Gratulacji nie szczędzili Idze jej rywale, ale także i byli sportowcy na czele z Tomaszem Gollobem. Czempion z 2010 roku mimo oczywistej sympatii do Bartosza Zmarzlika, docenił liczne osiągnięcia rakiety nr 1 świata – Osobiście bardzo Tobie gratuluje Iga! Uważam, że jest to sprawiedliwy wynik z uwagi na zasługi sportowe. Bartka 2. miejsce świadczy o wyjątkowości tego sportowca i dyscypliny jaką jest żużel. Wielkie gratulacje dla pierwszej trójki, dla Kuby Błaszczykowskiego i wszystkich uczestników. Wszyscy jesteście wspaniali! Obserwuję Wasze wyczyny i podziwiam – napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych Gollob.

Postaw mi kawę na buycoffee.to