Żużel – Jaimon Lidsey: „Moim celem jest Grand Prix Challenge.”

Podczas tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Australii, Jaimon Lidsey z 61 punktami na koncie otarł się o najniższy stopień podium. Jak sam wspomina była to dla niego bardzo rozczarowująca porażka.

Na przełomie stycznia, a lutego najlepsi zawodnicy w Oceanii w najlepsze walczyli po kilku latach przerwy o tytuł Indywidualnego Mistrza Australii. Na liście startowej cyklu zobaczyliśmy wielu znakomitych zawodników na czele z braćmi Holderami, Brady’m Kurtzem, Rohanem Tungate’m czy chociażby wspomnianym Jaimonem Lidseyem – Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby się odpowiednio przygotować. Wysłałem nawet dobry sprzęt, ostro trenowałem. W danym dniu wszystko zależało już tylko ode mnie – wspomina w rozmowie ze „Speedway Start” 24 – latek.

Szanse na wygraną dla urodzonego w Mildurze zawodnika pogrzebała runda w Kurri Kurri, gdzie totalnie nie mógł odnaleźć właściwych ustawień w przeciwieństwie do szalejącego Rohana Tungate’a. Sam zawodnik jest świadom błędów jakie popełnił – To były dla mnie słodko-gorzkie mistrzostwa. Głównym celem było jednak miejsce, które gwarantowało awans do eliminacji do Grand Prix. Miałem szansę na trzecie miejsce, byłem naprawdę blisko, ale musiałem pogodzić się z porażką, co jest na pewno rozczarowujące. Jednak cel, który sobie założyłem przed pierwszym finałem został zrealizowany – podkreślił.

Teraz przed Australijczykiem najważniejsze – rundy kwalifikacyjne do Grand Prix Challenge. Te odbędą się w dwóch turach – 20 maja na owalach w Abensbergu i Debreczynie oraz 25 maja na obiektach w Lonigo oraz Żarnowicy.

Moim celem jest dotarcie do Grand Prix Challenge. Wiem, że kwalifikacje będą trudnym wyzwaniem, ale muszę się z tym zmierzyć i kiedy je przebrnę, to będę mógł ustalić kolejny cel. Wiele mam jednak do zrobienia również w swoich klubach, więc to będzie dla mnie bardzo pracowity sezon – podsumował Jaimon Lidsey.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to