Junior Włokniarza Częstochowa marzy o debiucie w PGE Ekstralidze

Żużel – Junior Włókniarza Częstochowa marzy o debiucie w PGE Ekstralidze.

Szymon Ludwiczak w przyszłym sezonie być może zadebiutuje w PGE Ekstralidze w barwach Tauron Włókniarza Częstochowa. Jak przyznaje wychowanek Lwów jest to jego cel, a przede wszystkim marzy o przedarciu się do pierwszego składu.

Przyszłoroczna formacja juniorska Włókniarza wygląda naprawdę ciekawie, a jednocześnie stanowi sporą zagadkę, bowiem trudno określić kto stanie na jej czele. Największym doświadczeniem legitymuje się Kajetan Kupiec, jednak miniony sezon zdecydowanie zapisuje na straty. Jego do parowym najpewniej zostanie Kacper Halkiewicz, za którym już debiut na torach najlepszej ligi świata, jednak nie możemy wykluczać Szymona Ludwiczaka. Młody wychowanek Lwów co prawda, póki co publiczności prezentował się podczas młodzieżowych rozgrywek to drzemie w nim spory potencjał. Jak sam przyznaje miniony sezon – To był rok na rozkręcenie się w „dorosłym” żużlu. Mogłem właściwie startować jedynie w DMPJ; urodziny miałem dopiero we wrześniu. Przez warunki pogodowe na początku sezonu niestety jazdy nie było za dużo. Do tego DMPJ rozpoczęły się z opóźnieniem i zostały ograniczone o połowę w porównaniu do poprzednich lat. Miałem także okazję kilka razy startować w zawodach Zaplecza Kadry Juniorów – podkreśla w rozmowie z ekstraliga.pl

17 – latek zapewnił także, że stawia sobie coraz ambitniejsze cele, a tym bez wątpienia jest przedarcie się do pierwszego składu – Cały czas ciężko pracuję i tak będzie nadal w tym roku. Każdy zawodnik chce dostać się do podstawowego składu swojej drużyny. Poza tym, we Włókniarzu jest więcej juniorów, którzy będą chcieli startować w pierwszej drużynie. Mam nadzieję, że uda mi się zadebiutować w PGE Ekstralidze – rozpoczyna – Każdy z nas chce jak najlepiej pojechać pod względem sportowym, a i tak najważniejsze jest dobro i wynik drużyny. Wszystkie treningi traktuję poważnie, ale z szacunkiem do kolegów z toru – podsumowuje młody zawodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to