Kolejne podpisy w Włókniarza Częstochowa

Żużel – Kolejne podpisy Włókniarza Częstochowa.

Częstochowskie Lwy mimo skompletowanej kadry pierwszego zespołu, intensywnie pracują nad drużyną, która wystartuje w U-24 Ekstralidze. Włodarze podpisali dwa nowe kontrakty.

Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się związać z częstochowianami, jest dobrze znany lokalnej publiczności Anton Karlsson. Młody i niezwykle ambitny Szwed już trzeci rok z rzędu przywdzieje kevlar Lwów w U-24 Ekstralidze, a w klubie nie mają wątpliwości – Kolejny zawodnik z kadry U24 Włókniarza Częstochowa zdecydował się na kontynuowanej swojej kariery w naszej drużynie. Mowa o Antonie Karlssonie, dla którego będzie to już trzeci rok startów w Biało-Zielonych barwach – czytamy w oficjalnym komunikacie Włókniarza.

Dla jednej z nadziei szwedzkiego żużla był to niezły rok zwieńczony średnią na poziomie 2,087 pkt/bieg, a apetyt jak wiemy rośnie w miarę jedzenia.

Na podobny krok, a w zasadzie identyczny zdecydował się Mitchell Cluff, który podobnie jak Szwed ściga się od samego początku powstania młodzieżowej ligi w Polsce. Drugi z młodzianów może pochwalić się nieco niższą średnią, jednak zdecydowanie większą ilością biegów. Cluff stanął pod taśmą aż 70 razy, co przełożyło się na 1,814 pkt/bieg. Obaj w przyszłym sezonie U-24 Ekstraligi mają stanowić trzon kadry prowadzonej przez Sebastiana Ułamka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to