Kolejny ośrodek z licencją

Żużel – Kolejny ośrodek z licencją!

Rozwój czarnego sportu to niezwykle ważny aspekt, nad którym musimy sprawować pilną pieczę. Nie tak dawno zespół ds. Licencji dla klubów przyznał pozytywną decyzję o wznowieniu licencji dla Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya.

Od lat działacze w Polsce walczą o powroty zamkniętych przed laty ośrodków. Jednym z nich jest chociażby Kraków, ale także i Warszawa. W Małopolsce są o krok od powrotu do rozgrywek ligowych, natomiast w Stolicy Polski został poczyniony ważny krok. Otrzymana przez WTS licencja uprawnia do współzawodnictwa w sporcie żużlowym do 2027 roku. Poprzednia wygasła w minionym roku.

Tym samym umożliwia to organizacji podpisywanie kontraktów z zawodnikami, a także wysyłanie swoich funkcyjnych na szkolenia Polskiego Związku Motorowego. Problemem jednak jest obiekt, który od wielu lat pozostaje w rękach Skarbu Państwa. Niedawny przewrót władzy daje mimo wszystko spore nadzieje WTS Nice Warszawa na odmianę tej sytuacji i Stadion Gwardii przy ul. Racławickiej mógłby wrócić w prawowite ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to