Kraków podąży śladem Piły?

Żużel – Kraków podąży śladem Piły?

Przed sezonem 2023 wyścig z czasem toczyli działacze Enea Polonii Piła. Koniec końców udało się wypełnić formalności i wystartować w 2. Lidze Żużlowej. Podobne plany mają w Krakowie.

Od 2019 roku próżno na żużlowej mapie polski szukać klubu ze stolicy Małopolski. Krakowianie ostatni raz na żużlu zebrali się na meczach Speedway Wandy Kraków, te jednak nie zwiastowały w emocje, a co gorsze klub zalegał pieniądze na cztery lata wstecz. Ostatnie miesiące czy tygodnie pokazują nam jednak, iż w Grodzie Kraka dzieje się wiele dobrego dla czarnego sportu.

Przede wszystkim chęci reaktywacji drużyny żużlowej są spore, a uruchomiony proces tworzenia spółki tylko to potwierdzenia. Osoby zainteresowane w powrót czarnego sportu przyznają, iż zależy im na przejrzystości i transparentności o czym nie mogliśmy wcześniej mówić. Ważnym i kluczowym impulsem są także słowa wprost z ratusza. Miasto jest gotowe mocno zaangażować się w projekt, a już na początek wiosny planowany jest Turniej o Puchar Prezydenta.

Warto także nadmienić wielkie chęci pomocy Texom Stali Rzeszów, która najprawdopodobniej w ramach Krakowskiego zespołu wystawi swój rezerwowy skład, który miałby okazje jeździć w ramach Krajowej Ligi Żużlowej – dawnej 2. Ligi Żużlowej. Rozwój projektu wydaje się jedynie kwestią czasu. Wszystkie znaki, dają nam jasny sygnał. Powrót żużla do Krakowa jest blisko, a osoby w tą pochłonięte wchodzą w to na poważnie. Ślady dla Krakowian przetarli chociażby przed sezonem działacze Enea Polonii Piła, którzy do marca walczyli o występy ich drużyny w lidze. Nam pozostało jedynie trzymać kciuki, aby krakowska ekipa mogła zawalczyć, bowiem im więcej ośrodków żużlowych pozostanie aktywnych, tym lepiej dla rozwoju dyscypliny w naszym kraju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to