Żużel – Lambert zmienia klub w Szwecji!

Robert Lambert po sezonie 2023 żegna się z ekipą Eskilstuna Smederna. Powodem są spore zaległości finansowe zespołu, który walczy o to, aby pozostać na powierzchni.

Mistrzowie z roku 2022 nie będą dobrze wspominać kampanii 2023. Ta miała stanąć pod znakiem walki o obronę mistrzowskiego tytułu, a tymczasem Kowale zakończyli sezon regularny na ostatniej pozycji z olbrzymimi problemami finansowymi. Te stawiają klub z środkowej części Szwecji w trudnej sytuacji, a nikt nie chciałby, aby kolejna ekipa po Masarnie Avesta zniknęła z rozgrywek. W tym celu sternicy nie zamierzają oferować lukratywnych kontraktów zawodnikom, a jednym z tych którzy opuszczą szeregi jest Robert Lambert.

Odejście Brytyjczyka dla Eksilstuna Kuriren skomentował menedżer Jerker Eriksson – Jego strata bardzo nas boli. Chciał zostać, ale musimy obciąć wynagrodzenia i uznał, że to za dużo. Tym bardziej w momencie, kiedy otrzymasz taką pensję, jakiej oczekujesz w innym klubie, to się nie zastanawiasz. Chcieliśmy dalej współpracować, ale to nie było możliwe – podkreślił członek sztabu szkoleniowego.

Eriksson zaznaczył także, że odejście Lamberta w żadnym stopniu nie jest powiązane z zaległościami pieniężnymi. Zawodnik przez cały rok nawet nie pisnął słowa o tym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to