Licencje rozdane! Cztery ośrodki z odmowami

Żużel – Licencje rozdane! Cztery ośrodki z odmowami!

Na ten moment czekało wiele osób. Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej, ale także I Ligi (od kolejnego roku znanej jako Speedway 2. Ekstraliga) oraz II Ligi (nowa nazwa – Krajowa Liga Żużlowa) przyznał licencje na kolejny sezon. Odmowy otrzymała między innymi Stal Gorzów czy Unia Leszno.

Temat ten budził już wcześniej sporo emocji. W związku z brakiem opłat szkoleniowych ważyły się losy kilku klubów. W Ekstralidze licencję warunkową otrzymały Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA i Włókniarz Częstochowa SA, a warunkową z odstępstwem: Grudziądzki Klub Motocyklowy SA Grudziądz, Speedway Lublin SA, Klub Sportowy Toruń SA oraz Zielonogórski Klub Żużlowy SSA. Licencji nie otrzymały wcześniej wspomniane Unia Leszno SSA i Stal Gorzów Wielkopolski SA. FOGO Unia Leszno tuż po komunikacie poinformowała, że zgodnie z ich prawem złoży odwołanie od decyzji do Prezydium ZG PZM. W przypadku Gorzowian możemy spodziewać się identycznego ruchu.

W niższej lidze licencję zwykłą dostały Wilki Krosno SA i Klub Sportowy ROW Rybnik SA, a licencję warunkową PSŻ Poznań sp. z.o.o. w organizacji, Klub Żużlowy Orzeł Łódź Spółka Akcyjna w organizacji oraz H69 Speedway SA Rzeszów. Co warto nadmienić, Łodzianie podkreślają, że klub spełnił wszystkie formalne wymogi, a zawiódł MaKiS, od którego to Orzeł wypożycza obiekt przy ulicy 6 Sierpnia. Licencję zwykłą z odstępstwem otrzymało Wybrzeże Gdańsk Spółka Akcyjna w organizacji, a licencję warunkową z odstępstwem Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz SA. Odmowę dostało TŻ Ostrovia SA, co jest pokłosiem braku opłaty za nałożoną wcześniej karę. Ostrowianie jednak wcale się tym nie przejmują i pewnie przystają przy swoim.

W II/Krajowej Lidze Żużlowej licencji odmówiono RKS Kolejarzowi Rawicz i Towarzystwu Sportowemu Kolejarzowi Opole. Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start Gniezno, Speedway Grand Prix of Latvia SK Lokomotive Daugavpils, Unia Tarnów ŻSSA, Automobilklub Landshut e.V im ADAC i Pilski Klub Sportowy Polonia Piła sp. z o.o. otrzymały licencje warunkową z odstępstwem.

Kolejarz Opole wydał specjalnie oświadczenie dotyczące odmowy przyznania im licencji: „Odmowa jest wynikiem braku opłacenia kary za brak szkolenia, z którą się nie zgadzamy i od której będziemy się odwoływać. […] Niestety, ze względu na datę [juniorzy dop. Red.] nie zdołali odjechać regulaminowej liczby biegów we wspomnianym sezonie, ponieważ w tym momencie praktycznie wszystkie rozgrywki młodzieżowe były już zakończone. Szanowni Państwo pragniemy jednak podkreślić, że w sezonie 2024 wszyscy spotkamy się na W2 i będziemy wspólnie przeżywać ligowe emocje. Nie mamy żadnych obaw, że licencja na starty w lidze zostanie nam prędzej czy później przyznana” – czytamy.

Julia Trusewicz, ŻużelNews.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to