Żużel – Luke Becker mówi o roli legendy: „Wie, o czym mówi i warto mu ufać.”

25 – latek to obecnie najlepszy amerykański żużlowiec, a także lider ekipy z Metalkas 2. Ekstraligi. Becker jednak nie zapomina, kto popchnął jego karierę na właściwe tory.

Greg Hancock to bezsprzecznie legenda czarnego sportu w USA. Popularny „Grin” to nie tylko czterokrotny mistrz świata, ale mentor obecnie najlepszego zawodnika z Ameryki Północnej Luke’a Beckera. 53 – latek nie tylko pomógł mu w treningach, ale w rozwoju kariery, kiedy to jeszcze prezentował barwy Stali Rzeszów, do której sprowadził swojego podopiecznego.

Od tamtego czasu kariera Beckera powoli nabierała rozpędu, aż do kluczowego roku 2022 w którym pokazał się ze świetnej strony w Orle Łódź skąd przeniósł się rok później do Falubazu Zielona Góra, z którym to wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Młody Jankes budował także w międzyczasie swoja renomę na Wyspach czy Szwecji i jak sam wspomina w rozmowie ze „Speedway Star” nie byłoby tego, gdyby nie pomoc legendy – Odebrałem pewnego dnia od niego telefon z pytaniem, czy nie chciałbym przyjechać i potrenować z nim przez kilka tygodni na początku sezonu. Skończyło się na tym, że zostałem z nim na cały rok, a on załatwił mi też miejsce w kilku drużynach. Wtedy to wszystko zaczęło się rozkręcać – rozpoczął – Mógłbym tu siedzieć cały dzień i opowiadać o wszystkim, w czym mi pomógł. Od przygotowań do sezonu i zawodów, przez jazdę na motocyklu, wyczucie sprzętu, jego ustawienie i odpowiedni sposób myślenia. Fajnie jest mieć kogoś takiego jak on, kto podrzuca pomysły, które zaobserwuje z boku. Sam był żużlowcem i osiągnął bardzo wiele. Wie, o czym mówi i warto mu ufać – podkreślił.

Becker zwraca uwagę także na rozwój dyscypliny w swojej ojczyźnie i w jego oczach zorganizowanie rundy Speedway Grand Prix wydatnie to wspomoże – Wiem, że przez dwa lata były toczone rozmowy i mam nadzieję, że do tego dojdzie. Mamy dużą bazę fanów sportów motorowych i przykro się patrzy na to, jak mały jest żużel. Nie mamy żadnej ekspozycji w głównych kanałach. U nas w kraju bardzo popularny jest flattrack. Mało kto wie, czym jest żużel – spuentował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to