Marek Cieślak o planach Ostrovii

Żużel – Marek Cieślak o planach Ostrovii: „Coś mi w tym wszystkim nie pasuje”

Arged Malesa Ostrów jeszcze do niedawna wymieniana była w gronie ścisłych faworytów do wygrania Speedway 2. Ekstraligi. Wymuszone wypożyczenie Jakuba Krawczyka nieco tę sytuacje odmienia. Marek Cieślak jednocześnie zauważa coś jeszcze.

Ostrowianie w trakcie okienka transferowego zbudowali naprawdę solidną i mocną ekipę, to trzeba przyznać otwarcie. Trzon złożony z Tobiasza Musielaka, Gleba Czugunowa, Frederika Jakobsena czy Chrisa Holdera wygląda praktycznie jak zestawienie klubu ekstraligowego. Jeśli dodamy niezwykle mocną formacje juniorską to otrzymujemy bardzo mocną na każdej pozycji drużynę.

Kolorowo jednak w Ostrowie, nie było w trakcie przerwy między sezonami pojawił się problem z uzyskaniem licencji. Według regulaminu szkoleniowego, Arged Malesa Ostrów wyszkoliła za mało adeptów z czym od razu nie zgadzał się prezes Górski czy trener Staszewski. Wielkopolanie długo trzymali na swoim, że nie zapłacą, jednak odrzucenie ich wniosku przez Trybunał PZM postawiło ich de facto pod ścianą. Doszedł również deficyt pieniężny na zapłacenie horrendalnie wysokiej kary (ponad 300 tysięcy złotych) w związku z czym sternicy zespołu zdecydowali się przystać na ofertę wypożyczenia Jakuba Krawczyka do Betard Sparty Wrocław, co znacząco osłabiło siłę ognia Ostrowian spod numerów 6 i 7. Marek Cieślak w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym zauważa jedną rzecz – Jeśli w Ostrowie mają problem z kwotą 300-400 tysięcy złotych, to jak mogą myśleć o Ekstralidze? Coś mi w tym wszystkim nie pasuje – mówi legendarny trener.

Były selekcjoner jednocześnie podziela zdanie włodarzy Arged Malesy Ostrów, że regulamin szkoleniowy został napisany w błędny sposób – Moim zdaniem za szkolenie powinno się nagradzać, nie karać. To nie jest kopanie rowów, nie można szkolić na sztukę, ale za to brać pod uwagę przede wszystkim jakość, umiejętności młodych adeptów żużla. Często młody chłopak zdobywa licencję, a później jest pozostawiony sam sobie – podsumowuje Cieślak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to