Matej Zagar z kontraktem

Żużel – Matej Zagar z kontraktem!

Pierwszym klubem, z którym doświadczony Słoweniec związał się umową z warunkami finansowymi okazał się dotychczasowy pracodawca Zagara, Grindsted Speedway. W klubie liczą na okazałe zdobycze punktowe z jego strony.

Przyszłość Mateja Zagara po sezonie 2023 była swoistą zagadką. Żaden z klubów polskich w okienku transferowym nie był skory do skorzystania z usług doświadczonego żużlowa. Słoweniec co prawda pod koniec sezonu prezentował niezłą formę w barwach ROW-u Rybnik to jednak jedyną ofertę jaką otrzymał to grzecznościowa oferta od byłego zespołu – Platinum Motoru Lublin.

Tam jednak jak możemy się domyślić szans na skład nie ma, a jak sam zawodnik zdradzał, w jego opinii z biegiem czasu prezesi zaczną do niego dzwonić. Telefon, a i owszem otrzymał, ale od dotychczasowego pracodawcy Grindsted Sppeedway, w którym podczas ubiegłego sezonu wykręcił średnią na poziomie 1,529 pkt/bieg. Teraz włodarze liczą na lepsze liczby – Matej miał bez wątpienia trudny sezon 2023. My w zespole jesteśmy jednak przekonani, że Zagar może być jeszcze na szczycie ligi żużlowej, jeżeli tylko wszystko będzie miał pod kontrolą – czytamy w komunikacie klubu.

Sam zainteresowany również zabrał głos – 2023 mógł być znacznie lepszy, ale przeszłości nie możemy zrobić. Miałem ciężki sezon i problemy z motocyklami. Intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu, kiedy to udowodnię swoją wartość w barwach Grindsted. Celem jest awans do finału ligi – podsumował Matej Zagar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to