Mateusz Cierniak z jasnym celem_ „Zostanie mistrzem świata to coś do czego chcę dążyć”

Żużel – Mateusz Cierniak z jasnym celem: „Zostanie mistrzem świata to coś do czego chcę dążyć”

Młody Polak już w tym momencie należy do niezwykle prestiżowego grona, które ma na swoim koncie dwa tytuły Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Mateusz Cierniak na tym poprzestać nie zamierza i marzy o złocie pośród seniorów.

Mateusz Cierniak już w tym momencie jest swoistym złotym dzieckiem polskiego żużla. Młody Polak zapisał się na kartach historii jako pierwszy Polak, który obronił tytuł indywidualnego mistrza świata do lat 21. Teraz czekają go jednak nowe wyzwania, a przede wszystkim starty w gronie seniorskim. Sam zainteresowany myślami powrócił do minionej kampanii, która w jego ocenie była wyborna – Był to zdecydowanie jeden z lepszych sezonów w mojej dotychczasowej karierze. Większość celów, jakie miałem przed jego rozpoczęciem, udało mi się zrealizować, z czego jestem w pełni zadowolony – przyznał dla ekstraliga.pl żużlowiec.

Młodzian jednocześnie nie martwi się o swoje przejście w wiek seniora, uważa, że ten proces przebiegnie zupełnie naturalnie – Poważnie mówiąc, po prostu taka kolej rzeczy, z której się cieszę. W ogóle nie myślę nad tym, czy będzie ciężko czy łatwo. Muszę jak najlepiej przygotować się do tego sezonu, zwłaszcza bez narzucanej na siebie presji – rozpoczął – Uważam, że jest to kwestia indywidualna i nie da się tego w żaden sposób zaplanować, czy nawet uzyskać jakieś konkretne wskazówki. Po prostu trzeba robić wszystko tak, jak dotychczas i starać się wykonywać to, jak najlepiej – dodał.

Zawodnik obecnych Mistrzów Polski zdradził także, co teraz staje się jego celem – Jeździć na jak najwyższym możliwym poziomie i być czołowym zawodnikiem lig, w których będę uczestniczył. Cały czas się doskonalić i nigdy nie spoczywać na laurach. A co do wymarzonych osiągnięć, zostanie „dorosłym” mistrzem Świata na pewno jest tym, do którego chce najbardziej dążyć – skwitował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to