Żużel – Max Fricke pojedzie w Tauron SEC!

Finał Tauron SEC już niebawem (20 lipca) na Grudziądzkim torze, a co za tym idzie organizatorzy zdecydowali się na historyczną decyzję. Po raz pierwszy w historii rywalizacji, dziką kartę dostał zawodnik spoza Europy!

Wybrańcem promotora Speedway Euro Championship okazał się lider miejscowego ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, Max Fricke. Kangur w obecnym sezonie PGE Ekstraligi robi furorę, a jeszcze większe brawa zbiera za swoje wkroczenie z „buta” do cyklu Speedway Grand Prix za kontuzjowanego Jasona Doyle’a.

Australijczyka teraz czeka wyzwanie w ramach TAURON SEC i jak przyznaje Michał Sikora – Na pierwszy rzut oka Australijczyk w Indywidualnych Mistrzostwach Europy brzmi naprawdę dziwnie. FIM Europe jest jednak jak najbardziej otwarte na to, żeby zawodnicy spoza Europy występowali w zawodach organizowanych przez federację, co wielokrotnie miało miejsce w innych dyscyplinach motorowych. Według mnie na tym polega odpowiedzialność Europy, aby dać szansę na starty zawodnikom z regionów świata, w których organizowanych jest mniej tego typu wydarzeń – podkreślał Prezes PZM.

Zdaniem Piotra Szymańskiego taka decyzja tylko może zaplusować, a atrakcyjność wydarzenia znacznie wzrosnąć – Po raz pierwszy w historii w jednej z rund TAURON SEC wystąpi zawodnik lokalnego klubu, który nie jest Polakiem ani Europejczykiem. Domyślam się, że może to wzbudzić kontrowersje, jednak zważając na tegoroczną dyspozycję Fricke’a, kibice w Grudziądzu mogą liczyć na ogromne emocje – zaznaczył oficjel.

Swoje dodał także sam zainteresowany – Występ w TAURON SEC jest dla mnie niezwykłą okazją. Stoję przed wielką szansą, bo jako pierwszy zawodnik spoza Europy wystartuję w jednej z rund cyklu. To dla mnie zaszczyt i mam nadzieję, że mój przykład jedynie pomoże w przyszłości w takich sytuacjach – skwitował Fricke.

Początek zawodów planowany jest na 20 lipca o godzinie 20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to