Mecz charytatywny dla Andrieja Kudriaszowa

Żużel – Mecz charytatywny dla Andrieja Kudriaszowa.

Środowisko żużlowe ciągle wspiera Andrieja Kudriaszowa w życiu codziennym. Rosjanin z polskim paszportem powoli uczy się nowych reali. Amputacja nogi tchnęła w byłego żużlowca wiele wiary. Teraz szykuje się dla niego kolejna niespodzianka.

Ostatnie miesiące dla Andrieja Kudriaszowa to istny horror, jeszcze nie tak dawno aktywny żużlowiec przygotowywał się do sezonu, a jego preparacje brutalnie przerwał rak. Lekarze najpierw chcieli amputować jego zajętą przez nowotwór nogę, lecz jak się okazało złośliwa choroba zajęła także inne partie ciała. Chemioterapia pozwoliła jednak medykom na odjęcie kończyny, a obecnie Kudriaszow uczy się nowego życia z wiarą.

Środowisko oczywiście o nim nie zapomina i w związku z tym w Opolu rozegrany zostanie mecz charytatywny. Drużyna pod batutą samego Andrieja zmierzy się z Betard Spartą Wrocław, a wszystko to już 23 lipca. Dla byłego zawodnika OK Bedmet Kolejarza Opole będzie to niezwykłe wydarzenie!

Wciąż także aktywna jest zbiórka na leczenie Andrzeja. Na ten moment udało się uzbierać ponad 200 tysięcy złotych, lecz koszty protezy czy leków są jeszcze większe. Wystarczy choćby złotówka, aby wesprzeć byłego zawodnika. Sam zainteresowany w rozmowie z Mateuszem Puką z WP Sportowe Fakty podkreśla, iż nie wie, jak się odwdzięczy za pomoc.

„To naprawdę niesamowite i nie wiem, jak odwdzięczę się Polakom za to, co dla mnie zrobili. Gdy tylko wyjdę na osiedle, co chwilę podchodzą do mnie ludzie, którzy gratulują mi wytrwałości. Zwykłe słowa “Andrzej, trzymaj się!”, “jesteśmy z tobą!” dają mi ogromną motywację. Ja przy okazji dziękuję każdej osobie za wsparcie psychiczne i pomoc w zbiórce na moje leczenie.”

Otrzymaliśmy także pierwsze potwierdzenia startów. O swoich planach poinformowali Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta oraz Robert Chmiel!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *