Medalista zakończył karierę

Żużel – Medalista zakończył karierę.

Sezon 2023 okazał się ostatnim w roli aktywnego zawodnika dla Hansa Andersena. Duńska legenda ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, swoją decyzję o odwieszeniu kevlaru na kołek.

43 – letni zawodnik rodem z Odense w trakcie trwania swojej kariery wpisał się na wiele kart historii żużla. Duńczyk swoje pierwsze kroki stawiał już w latach dziewięćdziesiątych na mini torze, a podczas upływających lat nie raz udowadniał swoje wielkie umiejętności. Już w 2003 roku zadebiutował w SGP, ażeby rok później stanąć na podium, a nawet wygrać pojedynczą rundę. Najlepszy statystycznie okazał się dla Andersena 2006 rok, kiedy to mimo bycia rezerwowym cyklu zajął w nim wysokie szóste miejsce po drodze omijając aż cztery rundy, natomiast w lidze polskiej notując średnią na poziomie 2,412 pkt/bieg w barwach Atlasu Wrocław.

Przez kolejne lata Duńczyk miał okazje wystąpić także w ekipach z Gniezna, Gorzowa, Lublina, Torunia, Gdańska, Grudziądza, Bydgoszczy, Łodzi, Daugavpils czy Rawicza, jednak najdłużej zagościł w Łódzkim, gdzie przez lata był jednym z najlepszych, a zarazem ulubionym, zawodnikiem fanów Orła.

Sam zainteresowany z kibicami pożegnał się długim, a zarazem bardzo emocjonalnym wpisem – Koniec kariery, to coś o czym myślałem po cichu w trakcie tej zimy, a szczególnie w święta. Czuję, że nadszedł do tego idealny moment. Nie dokuczają mi stare kontuzje, nadal mogę chodzić i biegać. Co prawda mam trochę metalu w dłoni jak i reszcie ciała, jednak nic nie sprawia mi problemów. Mam wiele lat przed sobą i chce budzić się bez żadnego bólu – napisał drużynowy Mistrz Świata z reprezentacją Danii.

Były już zawodnik odniósł się także do jego dawnej rywalizacji z Nicki Pedersenem, która w jego ocenie przyniosła wiele dobrego dla czarnego sportu w jego ojczyźnie – Wspaniale było być częścią tamtych czasów. Nawzajem motywowaliśmy się do coraz lepszych wyników. Jestem ekstremalnie wdzięczny za wszystkie te doświadczenia i przyjaźnie zawarte przez lata. Teraz jednak na pierwszym miejscu stawiam dzieci i żonę – podsumował Hans Andersen.

Postaw mi kawę na buycoffee.to