Michał Drymajło stawia nadrzędny cel - pełna wypłacalność klubu

Żużel – Michał Drymajło stawia nadrzędny cel - pełna wypłacalność klubu.

Texom Stal Rzeszów w roli beniaminka rozgrywek Speedway 2. Ekstraligi czeka trudne zadanie. Rozgrywki wydają się najbardziej wyrównane od lat, a o potencjalnej wygranej bądź przegranej decydować będą choćby pojedyncze oczka.

Demony bankructwa w Rzeszowie rozgonione zostały już na dobre, a nowe rządy Michała Drymajły przyniosły kibicom wiele radości. Żurawie po wielu latach powróciły na drugi szczebel rozgrywkowy w Polsce, a tam jak sam sternik zaznacza dobrze by było utrzymać się. Biznesmen w rozmowie z nowiny24.pl nakreślił także inne cele ekipy – Przede wszystkim zapewnienie pełnej wypłacalności klubu, jego dalszy rozwój organizacyjny i utrzymanie drużyny w Speedway 2. Ekstralidze. Chciałbym bardzo, aby nasza Texom Stal awansowała do play-off. Drużyna jest nieobliczalna, więc dużo się może wydarzyć – komentuje.

Sternik rzeszowian od zawsze podkreśla, że wiele zawdzięcza Witoldowi Skrzydlewskiemu, który doradził jemu oraz jego wspólnikowi, a także podzielił się cennymi wskazówkami. Drogi ekip obu biznesmenów skrzyżują się już w pierwszej kolejce, kiedy to Orły polecą na Podkarpacie. Młodszy z prezesów nie krył radości z tego powodu – Ucieszyłem się. Mamy duży szacunek i sentyment do pana Witolda Skrzydlewskiego. Jak zostałem akcjonariuszem klubu, byliśmy razem z Jakubem Gibałą (współakcjonariuszem) na wizycie studyjnej w Łodzi. Pan Witold podpowiedział nam wiele rzeczy. Nie musieliśmy uczyć się na błędach, tylko od razu wdrażać określone rozwiązania. Cieszę się, że jego drużyna będzie naszym pierwszym rywalem. Wygra lepszy, mam nadzieję, że my. Pan Witold ma zapewne inne zdanie – zaznacza.

Włodarz Stali Rzeszów opowiedział także nieco o infrastrukturze klubu, która już teraz praktycznie spełnia najnowsze wymogi Speedway Ekstraligi – Chodzi głównie o wymogi PZPN-u dla piłki nożnej, które nie są obligatoryjne w 1. lidze, tylko w ekstraklasie. Dla nas, ale dopiero od sezonu 2025, bo obecnie jest okres przejściowy, niezbędne będzie posiadanie plandeki do zakrywania toru. Mamy również do przeniesienia park maszyn, ale nie na teraz, bo i w tym przypadku jest okres przejściowy – wyjaśnił Drymajło, a jednocześnie zdradził czemu klub otrzymał jedynie licencje warunkową – Chodzi o umowę z miastem na wynajem stadionu. Będziemy ją mieli już wkrótce. Jeżeli zbierze się zespół licencyjny, to będziemy mogli ogłosić, że mamy licencję kompletną – podsumował.

Na sam koniec poznaliśmy także nieco więcej faktów o Speedway Kraków, który miałby być rezerwową drużyną „Żurawi” – Z naszej strony jest pełna deklaracja współpracy. Będzie to praktycznie nasza druga drużyna, ale nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów. Wypożyczymy klubowi z Krakowa naszych zawodników na określone mecze, ale z zachowaniem prawa jazdy także w naszym zespole. Będą to żużlowcy do 24 lat i dwóch z kontraktami warszawskimi: Rafał Karczmarz i Matić Ivacić (seniorzy – wypożyczenie normalne). Decyzja o starcie krakowskiej drużyny jest bardzo bliska, ale to działacze z Krakowa mają ją ogłosić – zakończył Michał Drymajło w rozmowie z nowiny24.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to