Mistrz Szwecji pojedzie w Grand Prix

Żużel – Mistrz Szwecji pojedzie w Grand Prix!

Planowe na 28 maja Indywidualne Mistrzostwa Szwecji wyłonią zawodnika z dziką kartą na rundę Speedway Grand Prix 2024. Przed rokiem zaskoczył wszystkich Jacob Thorssell, jak będzie tym razem?

Runda światowego czempionatu w Malili zagościła na dobre od lat, a obiekt, na którym na co dzień ścigają się zawodnicy Dackarny przywita już 15 czerwca najlepszych zawodników świata. Przed rokiem do elitarnego grona za pomocą jednorazowej dzikiej karty dołączył Jacob Thorssell, który podczas mistrzostw kraju uplasował się na drugim miejscu tuż za stałym uczestnikiem SGP, Fredrikiem Lindgrenem, a co za tym idzie otrzymał swoją szansę do występu przed liczną publicznością. Zasady te obowiązywać będą także podczas tegorocznych zawodów w Vastervik, czy tym razem tamtejszy zawodnik wykorzysta znajomość toru i przechytrzy byłych uczestników Speedway Grand Prix na czele z Oliverem Berntzonem, Kimem Nilssonem czy Antonio Lindbaeckiem, przekonamy się 28 maja.

Mikael Karlsson, szef szwedzkiego związku oczywiście bardzo cieszy się na występ aż dwójki jego rodaków podczas rundy w Malili i zaznacza, że rozwiązanie w jakim mistrz kraju otrzymuje dziką kartę jest odpowiednia – Zostanie Mistrzem Szwecji to wielki zaszczyt, a otrzymanie szansy na sprawdzenie się w Speedway Grand Prix tylko pomoże rywalizacji być jeszcze ciekawszą – przyznał dla fimspeedway.com działacz.

Jednocześnie oficjel nie krył radości ze świetnych wyników Fredrika Lindgrena, dzięki którym możliwy jest występ drugiego ze Szwedów – Cieszyliśmy się, że Fredrik Lindgren odjechał swój najlepszy w historii sezon Speedway Grand Prix w 2023 roku, przywożąc do domu srebrny medal. Wspaniale będzie też zobaczyć drugiego Szweda na torze w Malilli 15 czerwca. To będzie jedyna w swoim rodzaju chwila dla szczęśliwca, który dołączy do Fredrika na liście startowej – dodał Karlsson.

W Malili fani oprócz zmagań najlepszych zawodników zobaczą także walkę juniorów podczas SGP2, a także zadebiutuje nowatorski cykl SGP4 podczas którego młodzi adepci w wieku 11-13 pojadą na specjalnie zaprojektowanym przez Tony’ego Rickardssona motocyklu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to