Nicki Pedersen widzie spory potencjał w swoim rodaku: "Naturalny talent"

Żużel – Nicki Pedersen widzi spory potencjał w swoim rodaku: „Naturalny talent”.

Nieczęsto słyszy się takie słowa od trzykrotnego mistrza świata jednak, gdy te padają trzeba mieć świadomość, że coś jest na rzeczy. Wiele pochwał nie tylko od trenera reprezentacji Danii w ostatnim czasie mógł usłyszeć Matias Nielsen.

Zdolny Duńczyk w minionych latach poczynił spory progres na polskich torach, czego najlepszym przykładem są jego średnie biegowe. W sezonie 2023 w roli U-24 zawsze dorzucał cenne punkty dla Arged Malesy Ostrów, co przełożyło się na 1,721 pkt/bieg. Ważny punkt drużyny Mariusza Staszewskiego, jednak przed kolejnym rokiem zdecydował się na zmianę barw klubowych. Te są mu bardzo dobrze znane, bowiem wybrał ofertę PSŻ Poznań, w którym to startował podczas kampanii 2021 z niezłym skutkiem.

W nadchodzącym sezonie team Nielsena liczy na kolejny krok do przodu, a pomóc w tym ma mu Bjarne Pedersen, który to w ostatnich latach wspierał Martina Vaculika. Doświadczony Duńczyk jednak wcale nie rezygnuje ze współpracy ze Słowakiem i ma zamiar łączyć pomaganie obu żużlowcom. Pozytywne skutki wsparcia od Pedersena już teraz zauważa Nielsen – Pomagał mi przez kilka miesięcy i po prostu czuję, że jest właściwym człowiekiem u mojego boku. Może popchnąć mnie we właściwym kierunku i zapewnić, że wszystko będzie pod należytą kontrolą – przyznaje dla jv.dk, zawodnik PSŻ Poznań.

Urodzony w Danii żużlowiec w dotychczasowej karierze zdażył zdobyć już dwa srebrne medale podczas rywalizacji krajowej do lat 21, a także być członkiem reprezentacji. W samych superlatywach wypowiada się o zawodniku selekcjoner Nicki Pedersen – Ma naturalny talent i może być znacznie lepszym zawodnikiem, niż ja kiedykolwiek byłem. Matias jest na takim etapie kariery, że musi się podnieść. Przez dwa lata stał w miejscu i jestem pewien, że razem możemy coś z tym zrobić. Jestem absolutnie przekonany, że Matias ma potencjał, aby zostać zawodnikiem Grand Prix. Ma to, czego tam potrzeba. Teraz musimy to tylko znaleźć – dodał popularny „Dzik”.

W postawieniu kolejnego kroku do przodu Nielsenowi może pomóc duża liczba startów, gdyż związał się aż czteroma kontraktami. Poza Polską pojedzie w Szwecji, Danii oraz Niemczech o ile liga wystartuje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to