Niels Kristian Iversen: "To był naturalny krok"

Żużel – Niels-Kristian Iversen: „To był naturalny krok”

Esbjerg Vikings po dziesięcioletnim oczekiwaniu ponownie cieszyli się z mistrzostwa Kraju. Ważnym ogniwem zespołu był jego kapitan, Niels-Kristian Iversen, który po raz kolejny potwierdził swoją wierność barwom klubowym i pozostał na kolejny rok.

Za popularnym Vikingami świetny sezon i to trzeba powiedzieć otwarcie. Kadra złożona z solidnych zawodników pokazała siłę zespołowości, a przede wszystkim hartu ducha. Iversen wraz z kolegami od początku sezonu pewnie dopisywali na swoje konto punkty, a nie inaczej było w Super Finale rozgrywek. Tam klub z Esbjergu okazał się najlepszy zdobywając 36 oczek. Dwa mniej zapisali reprezentanci Soenderjylland Elite Speedway, a podium uzupełnili zawodnicy Slangerup Speedway. O samym sukcesie w rozmowie z jv.dk powiedział sam kapitan – To był ogromny sukces, bo tak naprawdę to nikt na nas nie stawiał przed sezonem. Trzeba było tak naprawdę odbudować dobre imię klubu po zawirowaniach związanych ze Speedway of Nations. Daliśmy jednak radę i stanęliśmy na wysokości zadania. Nie było gwałtownych ruchów i wygraliśmy. A nie mieliśmy wcale największego budżetu – zaznaczył Iversen.

Zdobywca ośmiu punktów dla Esbjerg Vikings, jak sam przyznaje na brak ofert nie mógł narzekać, jednak zmiana barw klubowych nie przeszła mu przez myśl – Miałem inne zapytania, ale od początku mówiłem, że moim życzeniem jest dalsze pełnienie funkcji kapitana zespołu drużyny z Esbjerg. To dla mnie był właściwie naturalny krok. Urodziłem się tutaj, wychowałem, a teraz z rodziną wybudowaliśmy dom w okolicy – podsumował popularny „PUK”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to