Żużel – Odsłonięte karty przed Meczem Narodów w Łodzi!

Już 12 maja po raz kolejny na Moto Arenie Łódź, H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zorganizuje niezwykle ważne wydarzenie dla głównego sponsora żużla w mieście fabrykantów. Żużlowcy uczczą tym samym pamięć nestorki rodu Skrzydlewskich.

W nadchodzącą niedzielę w ramach 7. Edycji Meczu Narodów na tor wyjadą tradycyjnie ekipy Europejczyków, Orłów, Kangurów jak i Wojowników. Idąc tokiem minionych imprez wśród stawki możemy odszukać zawodników łódzkiej ekipy, ale i gwiazdy światowego czarnego sportu jak Dominik Kubera. Nie zabraknie także dobrze znanych twarzy w Łodzi jeśli chodzi o sztaby trenerskie jak Janusz Ślączka, Lech Kędziora czy powracający w nowej roli na obiekt przy ulicy 6 Sierpnia, legendarny Hans Andersen.

To już siódma edycja tego sportowego wydarzenia. Kolejny raz na łódzkiej Moto Arenie Łódź zmierzą się cztery zespoły złożone z zawodników z trzech poziomów rozgrywkowych – rozpoczął Witold Skrzydlewski, prezes KŻ Orzeł Łódź. – Postaraliśmy się, by składy były w miarę wyrównane, tak by do końca nie było wiadomo do końca, kto wygra Mecz Narodów. Nie zabraknie oczywiście żużlowców naszego klubu i mamy nadzieję, że w tym meczu pokażą się z dobrej strony. – skwitował biznesmen.

Co ciekawe drużyna Orłów złożona jest z krajowych seniorów łodzian oraz Adriana Gały, który, póki co nie zadebiutował w obecnym sezonie, a w Łodzi mógłby być panaceum na słabą dyspozycję polskich zawodników. Wszystkiego dowiemy się już w niedzielę o 16, kiedy to ruszy wydarzenie.

Składy na Mecz Narodów 2024:

Europejczycy

Benjamin Basso

Oliver Berntzon

Matic Ivacic

Drew Kemp

Trener: Hans Andersen

Kangury:

Josh Pickering

Keynan Rew

Adam Ellis

Dominik Kubera

Trener: Lech Kędziora

Orły:

Oskar Polis

Tomasz Gapiński

Daniel Kaczmarek

Adrian Gała

Trener: Maciej Jąder

Wojownicy:

Luke Becker

Hubert Łęgowik

Peter Kildemand

Mathias Pollestad

Trener: Janusz Ślączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to