Żużel – Olbrzymie zmiany w 1. Lidze Żużlowej.

Od przyszłego roku zmienią się znacząco struktury na zapleczu Elity. Speedway Ekstraliga przejmie stery nad 1. Ligą w miejsce GKSŻ co ma pozwolić na jeszcze większą profesjonalizację rozgrywek drugiego szczebla.

Dotychczas rozgrywkami zaplecza zarządzała Główna Komisja Sportu Żużlowego z ramienia Polskiego Związku Motorowego. Przez wiele lat standard był regularnie podnoszony, jednak w ostatnich latach coś w dobrze działającej maszynie się zacięło. Stąd też pojawił się pomysł zmian, a przejęcie 1. Ligi Żużlowej przez Speedway Ekstraligę ma pomóc w podnoszeniu poziomu jej ośrodków. Obecny sezon przyniósł nam sporo kontrowersji jak chociażby mecz Arged Malesy Ostrów z H. Skrzydlewska Orłem. Przypadków skandalicznych jeszcze kilka moglibyśmy wymienić, jednak nie w tym rzecz. Każdy kibic czarnego sportu pragnie przecież, żeby jego dyscyplina rosła w siłę, a ulubiona drużyna jeździła wśród najlepszych.

Poprzez tą decyzje potrzebne były także ruchy kadrowe. Tym samym osobą zarządzającą 1. Ligą Żużlową z ramienia PGE Ekstraligi będzie Piotr Szymański. Co prawda podobnie było przy poprzednim układzie jednak tym razem nad oficjelem będzie ktoś jeszcze, a dokładniej Prezes Wojciech Stępniewski, który będzie bacznie czuwał nad wdrażaniem coraz lepszego poziomu na meczach zaplecza Elity. Wprowadzane będą procedury z najlepszej ligi świata, a to zwiastuje skok jakościowy.

Na ten moment w sprawie kontraktu telewizyjnego niewiele się zmienia. Jak obie strony ustaliły najwięcej ulegnie zmianie przed sezonem 2025. Warto także wspomnieć o stanowisku Przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego, na nim do listopada najpóźniej pozostanie Szymański, a po tym terminie poznamy jego następcę oraz resztę składu zarządzającego. GKSŻ nadal będzie sprawował piecze nad 2. Ligą Żużlowa i reprezentacją Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to