Kolejny klub ze wsparciem Orlenu

Żużel – Orlen sponsorem kolejnego klubu.

Krystian Plech i jego Akademia Sportu Wybrzeże Gdańsk przed kolejnym rokiem pozyskała bardzo ważnego sponsora. PKN Orlen zainwestuje pieniądze w szkolenie młodych adeptów miniżużla.

Aktywność Akademii Sportu sięga ledwie rok wstecz, kiedy to Krystian Plech zaszczepiony pasją przekazaną mu przez ojca, a zarazem legendę Polskiego Żużla – Zenona Plecha zintensyfikował swoje działania na rzecz młodzieży. Inicjatywa ta zyskała pogłos w lokalnym środowisku stając się klubem partnerskim Energa Wybrzeża Gdańsk, gdzie młode talenty mogą dorastać.

 Inwestycja PKN Orlen w zarządzaną przez Plecha Akademię nie jest zupełnym zaskoczeniem, bowiem potentat paliwowy już wcześniej wspierał Krystiana Plecha przy organizacji Orlen Golden Boy Trophy, na które zjeżdżali najlepsi miniżużlowcy świata. Sam klub w ostatnich miesiącach poczynił szeregi ważnych inwestycji. Przede wszystkim wyremontowano garaż, zakupiono niezbędny sprzęt, a co ważne treningi organizowano z jeszcze większą częstotliwością. Na efekty długo czekać nie trzeba było, bowiem z czterech adeptów zrobiło się dwudziestu. O samym wsparciu ze strony PKN Orlen powiedział sam Krystian Plech – Cieszymy się, że praca jaką wykonaliśmy została zauważona i doceniona przez największego mecenasa polskiego sportu jakim jest Orlen. Jestem bardzo dumny, że relacje i projekty, które razem z marką Orlen współtworzymy od 2021 roku. Chcemy wychować kolejnych sportowców i ukształtowanych zawodników, którzy wierzę będą gotowi zdobywać odpowiednie tytuły. Jestem przekonany, że sport żużlowy jest obecny w DNA firmy i cieszę się ogromnie, że będziemy mogli współpracować. Wsparcie dla nas jest bardzo ważne, pozwala rozwijać nasz projekt i zadbać o najważniejsze aspekty edukacji i rywalizacji naszych adeptów – zaznaczył Prezes Stowarzyszenia Orlen Akademia Sportu Wybrzeże Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to