Polski duet w Eskilstunie

Żużel – Polski duet w Eskilstunie!

Ostatnia drużyna tegorocznych rozgrywek Bauhaus-Ligan Eskilstuna Smederna dopięła właśnie dwa polskie transfery. Ekipę mistrzów sprzed dwóch lat wzmocnili Grzegorz Zengota oraz Patryk Wojdyło!

Klub z środkowo-południowej Szwecji ostatniego czasu do najlepszych zaliczyć nie może. Po mistrzowskim sezonie nadeszła sromotna porażka i posucha, a co najgorsze drużynę opuścił lider Robert Lambert. Włodarze w związku z problemami finansowymi o których informowaliśmy rozpoczęli nieco uboższą kompletację składu. Jednak jak się okazuje pieniędzy starczyło na dwóch członków mistrzowskiej ekipy z roku 2022.

W niedawnym komunikacie popularnych Kowali dowiadujemy się, że w przyszłym sezonie szwedzkiej najwyższej ligi w kevlar klubu z Eskilstuny wskoczy nie tylko Grzegorz Zengota, ale także Patryk Wojdyło.

O transferze popularnego Zengiego kilka słów powiedział Jerker Eriksson – Był jednym z pierwszych, z którymi się skontaktowaliśmy, planując skład na przyszły sezon. Zainteresowanie z jego strony było tak samo duże, jak i z naszej. Dzięki temu udało nam się szybko dojść do porozumienia. Wspaniale mieć go znów w zespole Kowali – zaznaczył Szwedzki działacz.

Kierownik drużyny odniósł się także do pozyskania Wojdyły – Podoba mi się to, że Patryk zawsze daje 100% od siebie. Nawet, kiedy nie wygra startu nie poddaje się i walczy do końca. Patryk ma właściwe podejście i jest osobowością, której potrzebujemy w Smedernie. Może odegrać kluczową rolę dla nas – spuentował Eriksson.

Postaw mi kawę na buycoffee.to