Żużel – Posypały się kary

Echa obustronnego walkoweru w meczu pomiędzy ebut.pl Stal Gorzów, a ZOOleszcz GKM Grudziądz nie milkną. Komisja Orzekająca Ligi natychmiast rozstrzygnęła sprawę kar po starciu piątej rundy PGE Ekstraligi.

Blamaż jakiego świadkami byliśmy we wtorek w Gorzowie Wielkopolskim, szybko zapomniany nie zostanie. Tym bardziej temat ten jest podsycany przez kolejne decyzje. Ekstraliga żużlowa, a dokładniej Komisja Orzekająca Ligi nałożyła, na piętnastu zgłoszonych do składów zawodników, na mecz 5. rundy PGE Ekstraligi, kary pieniężne.

Seniorzy obu stron zobowiązani zostali do zapłaty po 50 tys., złotych każdy, a juniorzy po 10 tys. zł każdy. Dodatkowo KOL nałożyła na zawodników karę zawieszenia na okres jednego miesiąca oraz postanowiła zawiesić wykonanie kary zawieszenia na okres jednego roku.

Zawodnikom przysługuje prawo złożenia sprzeciwu w ciągu 3 dni od daty otrzymania orzeczenia. Po ewentualnym uprawomocnieniu się w/w kar pieniężnych, zostaną one w całości przekazane dla kontuzjowanych żużlowców poprzez ich fundację.

Potencjalnego sprzeciwu z pewnością możemy się spodziewać czytając chociażby komunikat ebut.pl Stali Gorzów – Zarząd Klubu Stali Gorzów pragnie stanowczo zdementować wczorajsze informacje zawarte w wypowiedzi pana sędziego Michała Sasienia w trakcie transmisji telewizyjnej w Canal Plus jakoby przedstawiciel naszego klubu w podpisanym oświadczeniu stwierdził, że drużyna odmawia wyjazdu na tor. Przypominamy, że to właśnie zawodnicy Stali Gorzów jako jedyni wyjechali na próbę toru oraz przez cały czas byli przygotowani i gotowi na odjechanie zawodów – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to