Żużel – Rafał Dobrucki ogłosił skład Polaków na rok 2024!

Selekcjoner naszych Orłów w połowie listopada przedstawił powołanych zawodników do kadry. O zaskoczeniach trudno mówić, a sam Rafał Dobrucki miał twardy orzech do zgryzienia. Chętnych jak zwykle było więcej niż miejsc.

Na sezon 2024 trener naszej kadry miał do obsadzenia tylko i aż dwanaście miejsc. W polskich ligach, a szczególnie w PGE Ekstralidze, nasi rodacy pokazywali ogrom umiejętności, czym przysporzyli Dobruckiemu istnego bólu głowy. Tradycyjnie jak co roku po zakończeniu sezonu, skład kadry został ogłoszony. Ten co prawda nie jest wiążący i selekcjoner może zdecydować się na powołania zawodników spoza listy.

Kilka nazwisk już z automatu było znanych. Mowa oczywiście o stałych uczestnikach cyklu Speedway Grand Prix – Bartoszu Zmarzliku, Szymonie Woźniaku oraz Dominiku Kuberze. Zaraz po nich uznanie w oczach byłego żużlowca zyskali Maciej Janowski, Patryk Dudek, Janusz Kołodziej oraz Jarosław Hampel. Po raz pierwszy w gronie seniorów wystąpią także powołani Bartłomiej Kowalski oraz Mateusz Cierniak. Natomiast formacje juniorską Orłów stworzą Wiktor Przyjemski, Damian Ratajczak oraz Antoni Mencel.

Powołanie tego ostatniego nieco może dziwić, bo tym samym pominięty został chociażby Oskar Paluch, jednak, gdy przyjrzymy się na wyniki osiągane przez wychowanka Unii Leszno, możemy być przekonani o jego wielkim potencjale. Swoje w tej kwestii dodał także sam selekcjoner – Antoni bardzo progresuje, co prawda w lidze jeszcze tak nie okrzepł, natomiast w zawodach juniorskich spisywał się bardzo dobrze. Wygrał cykl turniejów zaplecza kadry, a od początku mieliśmy ustalenia, że ten który okaże się najlepszy zostanie powołany i stąd też Antoni znalazł się w składzie – podsumował Rafał Dobrucki.

Skład Reprezentacji Polski na żużlu:

Patryk Dudek

Jarosław Hampel

Maciej Janowski

Janusz Kołodziej

Dominik Kubera

Szymon Woźniak

Bartosz Zmarzlik

Mateusz Cierniak – U23

Bartłomiej Kowalski – U23

Antoni Mencel – U21

Wiktor Przyjemski – U21

Damian Ratajczak – U21

Postaw mi kawę na buycoffee.to