Żużel – Rafał Dobrucki po teście toru: „To doskonała lekcja dla młodych chłopaków”

Tuż przed sobotnią rundą Speedway Grand Prix w Warszawie, owal na PGE Narodowym przetestowali nasi młodzi zawodnicy. Emocji nie zabrakło, a wagę zebranego cennego doświadczenia podkreśla selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski.

Środowe ściganie na Stadionie Narodowym przyniosło nam sporo emocji, a przede wszystkim zwycięstwo pary Halkiewicz-Mencel, którzy w pokonanym polu zostawili chociażby Bartosza Bańbora czy innych utalentowanych młodzieżowców z najlepszej żużlowej ligi świata. Na świeżo o samym wydarzeniu parę słów powiedział współautor zwycięstwa – Radziłem sobie ze zmiennym szczęściem – w biegach, w których przyjeżdżałem drugi lub pierwszy, spisałem się dobrze i jestem zadowolony. Niepotrzebne dwa upadki z mojej winy. Gdyby nie one, mój wynik mógłby być zdecydowanie lepszy. Uważam, że kluczowy był start, którego w ostatnim czasie mi brakuje i nad tym muszę pracować. Na trasie musiałem walczyć, ale nie wszystkie ataki poszły po mojej myśli. Zawody oceniam na plus, ponieważ kolejne wnioski zostały przeze mnie i mój team wyciągnięte – skomentował dla ekstraliga.pl Antoni Mencel.

Wiele pozytywów widzi także Rafał Dobrucki, selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski – Każde zawody na takim obiekcie i torze to doskonała lekcja dla młodych chłopaków, którzy pukają do drzwi młodzieżowej reprezentacji Polski i już niedługo kilku z nich będzie reprezentować nas na arenach międzynarodowych. Oczywiście każdy błąd czy sytuację, omawiamy zaraz po zawodach lub reagujemy na bieżąco w ich trakcie, aby jak najszybciej eliminować błędne nawyki. Młodzież ma przed sobą wiele pracy, ale na początku ich przygody z żużlem można pewne rzeczy skorygować. Dzięki temu pewnie zachowania będą uwarunkowane już pewnym automatyzmem – podsumował opiekun Orłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to