Rusza Akademia Czernego gryfa

Żużel – Ruszyła Akademia Czarnego Gryfa!

Rozwój czarnego sportu, a przede wszystkim nowych adeptów to rzecz kluczowa dla naszej ukochanej dyscypliny. W ostatnich latach kluby wychodzą z coraz to nowymi ideami do młodzieży. Przyszła kolej na pomysł Abramczyk Polonii Bydgoszcz!

W Kujawsko-Pomorskim tradycje szkolenia juniorów kontynuuje się od lat, a najlepszym przykładem jest chociażby Wiktor Przyjemski. Po nim jednak Jacek Woźniak zdążył wychować kolejnych niezwykle ciekawych młodych chłopaków jak Maksymilian Pawełczak, Adam Putkowski czy Emil Maroszek, których debiuty w dorosłym żużlu już niebawem zobaczymy. Chętnych na pójście w ślady legendy Polonii, Tomasz Golloba, nie brakuje, a klub mimo to wyszedł z zupełnie nową inicjatywą pod nazwą Akademia Czarnego Gryfa.

Jak tłumaczą w klubie powstała ona by dać szansę trenowani i rozwoju młodzieży, która nie ma własnego sprzętu i nie jest w stanie sobie go kupić. Gryfy czekają na kandydatów w przedziale wiekowym 12-16 lat, którzy za darmo rozpoczną swoja przygodę pod okiem Jacka Woźniaka.

Droga do wyjazdu na motocyklu jest jednak długa. Najpierw dla chętni muszą wypełnić formularz i zakwalifikować się do samego projektu. W kolejnym kroku odbywają się badania lekarskie, a następnie treningi ogólnorozwojowe przygotowujące do jazdy na motocyklu. Wszystkie szczegóły Bydgoszczanie oferują na swojej stronie internetowej, a my nie możemy się doczekać śledzenia postępów narybku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to