Same pozytywy po zgrupowaniu kadry

Żużel – Same pozytywy po zgrupowaniu kadry!

Żużlowa Reprezentacja Polski zakończyła swój pobyt na Malcie. Zawodnicy w świetnych humorach zdradzili jak potoczyły się przygotowania, a nieco więcej nt. powiedział sam selekcjoner Rafał Dobrucki.

Podobnie jak przed rokiem nasze „Orły” na zgrupowanie przedsezonowe wybrały się na słoneczną Maltę, gdzie jak zdradza Bartosz Zmarzlik kadrowicze podsumowali zeszły rok, a także intensywnie trenowali do kolejnego – Podsumowujemy tutaj zeszły rok pełen sukcesów drużynowych oraz indywidualnych, ale też szykujemy się do następnego. Byliśmy na Malcie rok temu, ten model się sprawdził, więc nie było sensu tego zmieniać. Tu jest ciekawie, bo treningi są różnorodne. Inne od tych klubowych. Jednak to dobrze, bo można poznać coś nowego i wybrać dla siebie to, co jest najlepsze. Mam nadzieję, że to zgrupowanie dobrze wprowadzi nas w najbliższy sezon – twierdzi w rozmowie z polskizuzel.pl czterokrotny mistrz świata.

Nie mniej pozytywnie wypowiada się sam selekcjoner. Dobrucki zwraca szczególna uwagę na atmosferę w drużynie, która zdradza świetne korelacje pomiędzy zawodnikami – Czuję satysfakcję, bo Malta pokazała, że mamy kolektyw. To widać i to mnie cieszy najbardziej. Z tego też, tak myślę, będą wyniki. Kiedy przed rokiem pierwszy raz lecieliśmy na Maltę, to nie obyło się bez znaków zapytania. Byliśmy jednak zmęczeni górami, nartami i zimowymi obozami, dlatego wybraliśmy ten kierunek. Tamten pierwszy wyjazd przyniósł dobre skutki, więc teraz nie było sensu niczego zmieniać – ocenia szkoleniowiec.

Selekcjoner zdradza także, że towarzyszy mu swoista frenezja na myśl o nadchodzącym sezonie – towarzyszy mi ekscytacja, bo mamy fajny, zgrany zespół. Teraz też trochę ciekawości co do tego, jak to będzie dalej funkcjonować. Potem pewnie pojawi się też stres, bo to sport. Na razie jednak się na tym nie skupiam, na to przyjdzie czas- podsumowuje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to